Polemik & Kulis
19 Kas 2018 08:40 Son Güncelleme: 24 Kas 2018 02:59

Medya dünyasını sarsan ölüm! Deneyimli gazeteci hayatını kaybetti! (Medyaradar/Özel)

Cumhuriyet Gazetesi'nde yıllarca başarılı belgesel röportajlara imza atan Berat Günçıkan hayatını kaybetti.

Medya dünyasını sarsan ölüm! Deneyimli gazeteci hayatını kaybetti! (Medyaradar/Özel)

Uzun yıllar Cumhuriyet'te görev yapan, kadın ve insan hakları haberleriyle tanınan Berat Günçıkan 59 yaşında yaşama veda etti.

Bir dönem Cumhuriyet Dergi Koordinatör Yardımcılığı görevinde de bulunan Berat Günçıkan'ın ölüm haberini Hürriyet editörü İpek Özbey sosyal medya hesabından duyurdu.

Özbey, paylaşımında, "Dunyanin en iyi insaniydi Berat. Yani daha ne kadar melek olabilir ki? 0 hepimizin idolüydü. 0 kadar uzgunum ki, ne diyecegimi bilemiyorum. `Senaryo yazalım kontes!'diyordun, bak onu da yapamadık, bir türlü buluşamadığımız gibi...Beratim gittigin yerde mutlu ol, seni cok seviyorum arkadasim...çok özleyeceğim çok" dedi.


Berat Günçıkan'ın vefat haberi bir dönem Cumhuriyet Gazetesi'nde birlikte çalıştığı isimleri de üzüntüye boğdu. CENAZESİ NE ZAMAN?

Berat Günçıkan'ın cenazesi ikindi namazında Karacaahmet Mezarlığı içerisinde Şakirin Camii'nde kılınacak cenaze namazı sonrası defnedilecek.


 
BERAT GÜNÇIKAN KİMDİR?

1959’da Balıkesir’de doğdu. İlk ve orta öğrenimini Eskişehir’de tamamladı. İ.Ü. Edebiyat Fakültesi’nde okudu. Gazeteciliğe Eskişehir’de yerel gazetelerde çalışarak başladı. Daha sonra Cumhuriyet gazetesinin Adana bürosuna geçti. Cumhuriyet gazetesinde ve Cumhuriyet Dergi’de yayımlanan belgesel röportajları ve dizileri Haraşo’dan Nataşa’ya / Beyaz Ruslar - Kızıl Ruslar, Gölgenin Kadınları ve Cumartesi Anneleri, Milliyetçilik / Linç Kültürünün Tarihsel Kökeni isimleri altında kitaplaştırdı. Bir Yudum İnsan'in metinlerini Nebil Özgentürk'le birlikte yazdı.