MasterChef All Star'da ilk eleme adayları belli oldu!

MasterChef All Star'da belirlenen takımlar salı akşamı ilk takım oyununda performans sergiledi. Mavi takım Ayaz kaptanlığında, kırmızı takım ise Kerem kaptanlığında mutfakta lezzet mücadelesi verdi. Kaybeden takım ikinci defa dokunulmazlık için tezgah başına geçti.

MasterChef All Star'da ilk eleme adayları belli oldu! - Sayfa 1

Mavi ve kırmızı takım, haftanın ilk oyununda karşı karşıya geldi. Zorlu oyunda şefler takımlardan eski Türk yemeklerini istedi. Menüde yedi farklı lezzet yer aldı. Kaybeden takım ise bireysel dokunulmazlık yarışında yaratıcı tabaklar çıkardı. İşte, MasterChef haftanın ilk eleme adayları...

16
MasterChef All Star'da ilk eleme adayları belli oldu! - Sayfa 2

MASTERCHEF'TE 19 EYLÜL HANGİ TAKIM KAZANDI?
Şefler, mavi ve kırmızı takımdan ''Eski Türk Yemekleri'' konseptinden; borani, tutmaç çorbası, tencere böreği, keşkek, ciğer yahnisi, patlıcanlı pilav ve hurma kebabı, kavut yemeklerini istedi. Söz konusu yedi tabak için takımlara 1 saat süre verildi.

26
MasterChef All Star'da ilk eleme adayları belli oldu! - Sayfa 3

Sürenin başlamasıyla Mehmet Şef takımlara yemeklerin püf noktasını anlatmak için tezgahlarına gitti. Ancak ilk önce kırmızı ardından da mavi takımın kendisini dinlememesine tepki gösteren Mehmet Yalçınkaya, iki takıma tabakları açıklamadı.

36
MasterChef All Star'da ilk eleme adayları belli oldu! - Sayfa 4

Oyun sonunda şeflerce yapılan tadım ve değerlendirme neticesinde Mehmet Şef, ''Ortada bizim tarif etmediğimiz yemekler var. Sizi gayet başarılı gördüm.'' sözlerini kullanarak puanlama açıklandı. Değerlendirmeye göre 6-1 skorla açık ara takım oyununun kazananı mavi takım oldu.

46