Gündem
24 Mar 2023 19:45 Son Güncelleme: 25 Mar 2023 00:06

Marmara Üniversitesi’nden Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın diplomasıyla ilgili açıklama

Eski YÖK Başkanı Prof. Dr. Yusuf Ziya Özcan, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın üniversite diplomasını ilişkin iddiaları hakkında Marmara Üniversitesi Rektörü Mustafa Kurt açıklama yaptı. Kurt, “Yusuf Ziya Özcan’ın açıklaması dezenformasyondur” dedi.

Yükseköğretim Kurulu (YÖK) Başkanlığı görevini yürüten Prof. Dr. Yusuf Ziya Özcan, “Ben merak ettiğim için gayri resmi olarak meseleyi sordurdum. Konu ile ilgili Marmara Üniversitesi’nde hiçbir kayıt olmadığını söylediler” ifadelerini kullanmıştı.

Marmara Üniversitesi Rektörü Mustafa Kurt, “Böyle bir şeyin mümkün olmadığını ifade etmek isteriz. Genel bir açıklamayı da bir saat içinde paylaşacağız. İddiayı... Herkes görecek, herkes belgeyi belge numarasıyla görecek. Öyle bir şey olması mümkün değil. Bize yazılı bir şey ulaşmadı açıkçası. Bundan evvelki rektörlere ulaştı mı diye baktım ben. Bizi üzen, Marmara Üniversitesi'ni çok üzen bir itham oldu. Gelen her öğrenci bir birey. Annesi babası dahi gelse veremeyiz, paylaşamayız. KVKK kuralları var.” ifadelerini kullandı.