Dünya
16 Ağu 2023 13:07 Son Güncelleme: 16 Ağu 2023 15:31

Mark Zuckerberg, Elon Musk'ın "ciddiye almadığını" söyledi, kafes dövüşünü iptal etti

Elon Musk'ın, teknoloji milyarderiyle dövüşebilme umuduyla Facebook CEO'sunun evine bir Tesla aracı sürerek gideceğini söylemesi üzerine, Mark Zuckerberg şehir dışında olduğunu belirtti.

Independent'ta yer alan habere göre Zuckerberg'ün, rakibinin müsabaka konusuna ciddi olmadığını söyleyerek maçı iptal etmesi üzerine Musk, Facebook kurucusuyla kapışmaya yönelik son planlarının detaylarını eski adı Twitter olan X sitesine taşıdı.

Musk, pazartesi paylaştığı tweet'inde "Tak, tak... meydan okuma kabul edildi... kapıyı aç @finkd" diye yazdı.

Devamında Zuckerberg'ü etiketleyerek şunları ekledi:

Bu gece Palo Alto'daki Tesla FSD test sürüşünde, araçtan @finkd'nin evine sürmesini isteyeceğim.

Ayrıca en yeni X canlı yayın videosunu da test edeceğim, dolayısıyla maceramızı gerçek zamanlı takip edebileceksiniz! Şansımız yaver giderse ve Zuck... gerçekten kapıyı açarsa kavga başlar!

Musk, bunu takip eden gönderide teknoloji rakibine yarışmadan çekildiği için sataşmaya devam etti.

Tesla CEO'su, "(Birazdan Zuck, elbette her zaman dövüşmeyi sevdiği ama işte bla bla bla UFC bir şeyler bir şeyler tarzı gönderiler paylaşmaya başlar)" diye yazdı.

Ancak Zuckerberg'ün bir sözcüsü, Meta patronu orada bile olmadığı için Musk'ın seyahatinin anlamsız kalacağını söylüyor.

Sözcü, The Verge'e yaptığı açıklamada "Mark şu an seyahatte ve Palo Alto'da değil. Ayrıca Mark bu sporu ciddiye alıyor ve evinin kapısında rastgele beliren biriyle dövüşmeyecek" dedi.

Zuckerberg, Musk'ın bir format üzerinde uzlaşmaması ve müsabakanın ayrıntılarını sürekli değiştirmesi gerekçesiyle pazar gecesi dövüşten çekildiğini duyurmuştu.

Zuckerberg, "Sanırım hepimiz Elon'un ciddi olmadığı ve bunu geride bırakma zamanının geldiği hususunda hemfikiriz" diye yazdı.

Gerçek bir tarih teklif etmiştim. Dana White bunu hayır amaçlı meşru bir yarışma haline getirmeyi önermişti. Elon tarihi teyit etmiyor, sonra da ameliyat olması gerektiğini söylüyor ve şimdi de maçı bunun yerine benim arka bahçemde yapmak istiyor.

Eğer Elon gerçek bir tarih ve resmi bir etkinlik konusunda ciddileşirse, bana nasıl ulaşacağını biliyor. Aksi takdirde, bunu geride bırakma zamanı. Bu sporu ciddiye alan kimselerle yarışmaya odaklanacağım.