Gündem
16 Eyl 2015 09:39 Son Güncelleme: 23 Kas 2018 17:53

Mardin'de polis aracına bombalı saldırı: 3 şehit!

Hakkari-Van karayolunda 2 polisin şehit olduğu saldırının ardından bu kez bir acı haber de gece saatlerinde Mardin'den geldi.

Mardin'in Nusaybin ilçesinde zırhlı polis aracının geçişi sırasında patlatılan bomba sonucunda 3 polis şehit oldu, 1 polis ağır yaralandı.

Mardin'in Nusaybin İlçesi'nde PKK'lılar zırhlı polis aracının geçişi sırasında yola tuzakladıkları bombayı uzaktan kumanda ile infilak ettirdi. Patlamada birisi komiser 3 polis şehit olurken, 1 polis de ağır yaralandı.

Nusaybin İlçesi'nin Üçyol Mevkii'nde devriye görevi yürüten zırhlı polis aracına terör örgütü PKK'lılar saat 23.40 sıralarında bombalı saldırı düzenledi. Zırhlı aracın geçişi sırasında PKK'lılar yola tuzakladıkları tahrip gücü bombayı uzaktan kumanda ile infilak ettirdi. Patlamada zırhlı araçta bulunan biri komiser 3 polis şehit olurken, 1 polis memuru da ağır yaralandı. Yaralı polis memuru Nusaybin Devlet Hastanesi'nde tedaviye alındı.

Tahrip gücü yüksek bombanın infilak ettirilmesiyle birlikte çevredeki evlerde de büyük hasarlar meydana geldiği belirtildi. Saldırının ardından kaçan PKK'lıları etkisiz hale getirmek için ilçede geniş çaplı operasyon başlatıldı. İlçenin giriş ve çıkışları tutulurken, operasyonlar sürüyor.

Dün akşam saatlerinde de Hakkari'de meydana gelen saldırıda 2 polisin şehit olduğu haberi gelmişti.