Magazin
01 Tem 2019 09:04 Son Güncelleme: 01 Tem 2019 10:45

Manukyan'ın mirasına bir dava da kızı Dora Çilingir'den!

'Genelev patroniçesi' Manukyan'ın mirası için 36 kişi dava açmıştı

Google Haberlere Abone ol

18 yıl önce hayatını kaybeden 'genelev patroniçesi' ve eski vergi rekortmeni Manukyan'ın mirasıyla ilgili davalar sürüyor. Manukyan’ın tek mirasçısı oğlu Kerope Çilingir’e (79) mirastan pay almak isteyen 36 kişinin ardından bir dava da öz kızı Dora Çilingir’den (50) geldi.

Matilt Manukyan’ın 2001 yılındaki vefatının ardından dev mirasına ortak olmak isteyen 36 kişi, tek mirasçı Kerope Çilingir’e dava açmıştı. Mahkeme de Manukyan’ın tüm mal varlığı üzerinde tedbir konulmasına karar vermişti. Kerope Çilingir hakkında ayrıca resmi evrakta sahtecilik suçundan soruşturma başlatılmıştı.

"Adeta bir evsiz gibi yaşadığı tespit edilmiştir"
Fiili ehliyetinin kaldırılarak babasına vasi olarak atanmak isteyen Dora Çilingir’in İstanbul Sulh Hukuk Mahkemesi’ne iki hafta önce açtığı davanın dilekçesinde, “Kerope Çilingir ağır tehditlerden korkarak ortadan kaybolmuştur. Uzun süredir kendisine ulaşılamaz şekilde otellerde yaşamaktadır. En sonunda bir otel odasında yarı ölü halde bulunan Kerope Çilingir özel bir hastaneye getirilerek tedavi altına alınmıştır. Hastaneye getirildiğinde uzun süredir yıkanmadığı, beslenmediği ve adeta bir evsiz gibi yaşadığı hastane tarafından tespit edilmiştir” denildi.

Hürriyet'in haberine göre mahkeme, Dora Çilingir’in talebi üzerine Kerope Çilingir’in üzerine kayıtlı tüm taşınmazlarına ihtiyati tedbir konulmasına karar verdi.