Politika
01 Mar 2023 12:24 Son Güncelleme: 01 Mar 2023 20:41

Mansur Yavaş'tan adaylık açıklaması: "Genel Başkanımız ve Akşener'in rızasıyla..."

Millet İttifakı'nın 2 Mart'taki toplantısında cumhurbaşkanı adayının belirlenmesi beklenirken Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, İyi Parti'de cumhurbaşkanı adaylığı için kendi isminin konuşulduğu haberine ilişkin olarak, "Ben, sayın Genel Başkanımızın ve sayın Akşener'in iradelerine karşı hiçbir hareketin içerisine girecek değilim" dedi.

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, İyi Parti'de cumhurbaşkanı adaylığı için kendi isminin konuşulduğu haberi hakkında konuştu.

Halk TV'de bir programa bağlanan Yavaş, "2 yıl önceki bütün televizyon programlarında ne söylediysem halen aynısını söylüyorum. Ben, sayın Genel Başkanımızın ve sayın Akşener'in iradelerine karşı hiçbir hareketin içerisine girecek değilim. Gündemimizde de yok. Şu anda 45 bin cenazemiz var, binlerce yaralımız var" ifadelerini kullandı.

Yavaş, şunları söyledi:

"Bu konu benim dışımda bir konu, Altılı Masa'nın konusu. Sayın Genel Başkanımız ve sayın Akşener'in rızasıyla yapılmayan hiçbir şeye girmem. Onların alacağı karara da sonuna kadar destek veririm. 2 yıldır aynı şeyi söylüyorum. Dünkü televizyon yayınından sonra artık değerlendirmeler oldu. Benim durumum aynı. Ankara Büyükşehir'in faaliyetlerine ve deprem bölgesine yoğunlaşıyoruz."

Yavaş, Cumhuriyet’in "Kulislerde Yavaş sesleri" haberine de tepki gösterirken, bu konuda kendisinden görüş alınmadığını belirtti. Yavaş, "Biraz önceki gazete haberinin doğru olabilmesi için en azından benimle konuşulmuş olması lazım" diye konuştu.