Magazin
25 Kas 2021 20:36 Son Güncelleme: 26 Kas 2021 01:04

Mansur Yavaş'ı eleştiren Jahrein ile Norm Ender birbirine girdi! "Dijital dilenci yine yumurtluyor"

Jahrein lakaplı Twitch yayıncısı Ahmet Sonuç, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş'ın 24 Kasım Öğretmenler Günü'nde tüm öğretmenlere çiçek gösterilmesine tepki gösterdi. Rapçi Norm Ender ise Jahrein'in paylaşımına "Dijital dilenci" yorumunu yaparak tartışmanın fitilini ateşledi.

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, 24 Kasım için şehrindeki tüm öğretmenlere çiçek gönderdi. Twitch yayıncısı Jahrein kullanıcı isimli Ahmet Sonuç ise Yavaş'ın bu hareketine sosyal medya hesabından tepki gösterdi. Ahmet Sonuç'un gösterdiği tepkiye karşın rapçi Norm Ender'den de dikkat çeken bir paylaşım geldi.

 "ÇİÇEKLERİN PARASI HALKIN CEBİNDEN ÇIKIYOR"

Jahrein, Öğretmenler gününde öğretmenlere ücretsiz olarak verilen çiçeklerin parasının halkın cebinden çıktığını, Ankara Büyükşehir Belediyesi'nin bütçesiyle alındığını ve Mansur Yavaş'ın bunun üzerinden PR yaptığını ileri sürdü. Yaptığı açıklama sonrası sosyal medyada gündeme gelen Jahrein'e bir kısım hak verirken bir kısım ise Jahrein'i haksız buldu.

NORM ENDER: DİJİTAL DİLENCİ YİNE YUMURTLUYOR

Jahrein'in bu sözlerinin üstüne rapçi Norm Ender de "Dijital dilenci yine yumurtluyor. Asıl PR ne söylersem gündem oluru kovalayan şahsının yaptığıdır. Değerli bir vazifesi olan öğretmenlere çiçek verilmiş, onore edilmiş. İş sahibi olsaydın, inceliklerin değerini anlardın" dedi.

"DEVRİMCİDEN KÖTÜ LAFLAR İŞİTİYORSAM DOĞRU YOLDAYIMDIR"

Norm Ender'in gösterdiği tepkiye Jahrein'den cevap gecikmedi. Twitter hesabından paylaşım yapan Jahrein, "Eksik etek diye şarkı yapan bir devrimciden kötü laflar işitiyorsam doğru yoldayımdır. Meseleyi anlayamamış olması da hiç şaşırtmadı" ifadelerini kullandı. Ardından ise Norm Ender'in yeni çıkan şarkısı "Kediler Aslan Olmaz"ı paylaşarak "Arkadaşa biraz izlenme atın. Aç kalmış belli" yorumunu yaptı.