Mahkemeden suç duyurusu: Ece Erken resmi belgede sahtecilik yaptı!

Boşanma davası sürerken sevgilisi Şafak Mahmutyazıcıoğlu’nun boşandığını gösteren mahkeme kararını sosyal medyada yayınlayan Ece Erken, karar sahibi gibi gösterilen mahkeme tarafından savcılığa ihbar edildi. Mahkeme, böyle bir karar vermediklerini belirtip ünlü sunucunun cezalandırılmasını istedi.

Mahkemeden suç duyurusu: Ece Erken resmi belgede sahtecilik yaptı! - Sayfa 1

Sunucu Ece Erken'in aşk yaşadığı Avukat Şafak Mahmutyazıcıoğlu'nun evli olması magazin gündemini uzun süre meşgul etmişti. Erken, sosyal medya hesabından Mahmutyazıcıoğlu'na ait olduğu söylenen, eşi Benan Mahmuyazıcıoğlu'yla boşandığını gösteren bir mahkeme kararı yayınlamıştı.

110
Mahkemeden suç duyurusu: Ece Erken resmi belgede sahtecilik yaptı! - Sayfa 2

Günaydın'da yer alan habere göre; ünlü sunucu tarafından paylaşılan karar sonrası, kararın sahibi gibi gösterilen İstanbul Aile Mahkemesi, savcılığa suç duyurusunda bulundu. Mahkemece savcılığa gönderilen ihbar yazısında, Erken'in resmi belgede sahtecilik yaptığı kaydedildi.

210
Mahkemeden suç duyurusu: Ece Erken resmi belgede sahtecilik yaptı! - Sayfa 3

Mahkeme, Erken tarafından mahkemelerine ait gibi görünen bir resmi belgenin paylaşıldığını, mahkeme tarafından böyle bir karar verilmediğini, Erken'in gerçeğe yakın şekilde hazırlanmış sahte belgeyi gerçekmiş gibi yayınladığını belirterek, ünlü sunucunun cezalandırılmasını istedi.

310
Mahkemeden suç duyurusu: Ece Erken resmi belgede sahtecilik yaptı! - Sayfa 4

Mahkemenin ihbarı üzerine Ece Erken hakkında soruşturma başlatıldı.

410