Politika
14 Şub 2023 11:09 Son Güncelleme: 14 Şub 2023 11:29

Lütfü Savaş'a Antakyalı oyuncudan 'istifa' çağrısı: "Hesap vereceksin"

Kahramanmaraş merkezli 7,7 büyüklüğündeki depremde ağır hasar alan illerden olan Hatay’da belediye başkanına da tepkiler geliyor.

Depremde yakınlarını kaybeden Antakyalı oyuncu Mehmet Ali Gümüş, CHP’li Hatay Belediye Başkanı Lütfü Savaş için şunu dedi: 

“Yakınlarına ihale dağıtmaktan şehre bir yol bile yapmadın. Derhal istifa et.”

Kahramanmaraş’ta 6 Şubat tarihinde ilki 7,7, ikincisi 7,6 büyüklüğünde iki deprem meydana gelmişti. Merkez üssü Pazarcık ve Elbistan olarak belirlenen depremler Hatay, Gaziantep, Osmaniye, Malatya, Adana, Diyarbakır, Şanlıurfa, Adıyaman ve Kilis’i de sarstı.

Gümüş deprem sırasında İstanbul’daydı. Bölgeye daha sonra gitti. Ailesinin kurtulduğunu belirten oyuncu depremde yakınlarını kaybetti.

Depremzedelerle birlikte Antakya’da olan Gümüş, CHP’li belediye başkanına tepki gösterdi: 

“Seni de yazdık Lütfü Savaş 15 yıldır belediye başkanısın. Önce Akp’den sonra Chp’den seçildin. Nasıl bir adam olduğun kariyerinden belli zaten. Yakınlarına ihale dağıtmaktan şehre bir yol bile yapmadın. Derhal istifa et. Expo saçmalığına milyarlarca dolar harcayacağına şehri baştan sona depreme dayanaklı hale getirebilirdin. Yapmadın çünkü yakınlarına rant çıkmazdı ordan. Hesap vereceksin.”