Diziler
25 Nis 2023 09:19 Son Güncelleme: 25 Nis 2023 09:23

Lupin dizisinin üçüncü sezon yayın tarihi belli oldu

Netflix'in popüler dizisi Lupin, üçüncü sezonu için geri dönüyor. Binlerce dolara mal olan soygun ve dizinin yıldız isimlerinden birinin hayatını kaybetmesinden sonra nihayet yeni sezonun yayın tarihi belli oldu.

Netflix’in fenomen dizilerinden Lupin, dizinin yıldız isimlerinden Adama Niane’nin trajik ölümünden aylar sonra üçüncü bir sezon için geri dönüyor.

Dizi, yayınlanan son bölümünden iki yıl sonra üçüncü sezonuyla geri dönüyor. Fransız suç draması, Ocak 2021’de yayınlanmış ve dünya çapında bir hit olmuştu. Netflix şimdi de üçüncü sezonun 5 Ekim’de yayınlanacağını duyurarak haberi resmi Twitter hesabından paylaştı.

 

Ocak ayında dizinin yıldız isimlerinden Adama Niane trajik bir şekilde henüz 56 yaşındayken hayatını kaybetmişti. Ölümünden önce son sezonu görüp görmediği bilinmediği gibi oyuncunun ölüm nedeni ile ilgili de herhangi bir açıklama yapılmadı. Fransız aktör en çok Lupin’deki suikastçı ve eski mahkum Leonard Kone rolüyle tanınıyordu.

Lupin, Netflix’in En İyi 10 listesine giren ilk Fransız dizisi oldu ve Brezilya, Vietnam, Arjantin, Almanya, İtalya, İspanya ve Polonya gibi ülkelerde 1 numaraya yerleşti.

Lupin’in üçüncü sezonunun prodüksiyonu geçen yıl 20 maskeli adamın seti soymasıyla kesintiye uğramıştı. Soygun sonunda binlerce dolarlık ekipman çalınırken, yapım da kesintiye uğramış oldu. Hırsızlar, bölgeye havan topu fırlattıktan sonra sete girdi, ancak Netflix’ten yapılan açıklamada olayda kimsenin zarar görmediği belirtildi.