Gündem
26 Mayıs 2023 20:10 Son Güncelleme: 26 Mayıs 2023 20:37

Liderlerin eşleri kadınlara çağrı yaptı!

Cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu'nun eşi Selvi Kılıçdaroğlu, twitter hesabından Nursen Yavaş, Ülkü Zeynep Babacan ve Hatice Uysal'ın da mesajlarını paylaşarak oy verme çağrısı yaptı. Selvi Kılıçdaroğlu, “Sevgili kadınlar, hepimizin özgürce ve güven içinde yaşayabileceği bir ülke için oy verelim ve sandığa sahip çıkalım” mesajı verdi.

Millet İttifakı Cumhurbaşkanı Adayı Kemal Kılıçdaroğlu’nun eşi Selvi Kılıçdaroğlu, Twitter hesabında, “Sevgili kadınlar, hepimizin özgürce ve güven içinde yaşayabileceği bir ülke için oy verelim ve sandığa sahip çıkalım” mesajıyla bir video paylaştı.

Videoda, Selvi Kılıçdaroğlu, Nursen Yavaş, Ülkü Zeynep Babacan ve Hatice Uysal cumhurbaşkanı seçiminin pazar günü yapılacak ikinci turunda oy kullanmaları ve sandığa sahip çıkmaları konusunda kadınlara şöyle çağrıda bulundu:

Selvi Kılıçdaroğlu: Sevgili kadınlar, gelin birlik olalım. Hiçbir çocuğun yatağa aç girmediği, yüzlerinin güldüğü, her bir kadının özgürce yaşadığı bir ülke için oy verelim, sandığa sahip çıkalım.

Dilek Kaya İmamoğlu: Gelin, genç kadınların özgürce hayal kurabildiği, her çocuğun, her gencin eşit eğitimle yarınlarına umutla bakabildiği bir gelecek için oy verelim ve sandığa sahip çıkalım.

Nursen Yavaş: Çocukların ve gençlerin bilimin ışığında, barış içinde, mutlu ve huzurlu yaşayabilmeleri, geleceklerini özgürce inşa edebilmeleri için oy verelim ve sandığa sahip çıkalım.

Ülkü Zeynep Babacan: Emeğiyle dünyaya eşitlik, bereket ve huzur getiren kadınlar, sevgili kız kardeşlerim; ‘bir oyla ne değişir’ demeyin. Gelin, ülkemizin geleceği için oy verelim ve sandığa sahip çıkalım.

Hatice Uysal: Çocukların özgürce ve güvenle büyüyebildiği, nitelikli bir eğitimle geleceğe hazırlandığı, tüm kadınların özgürce yaşadığı, emekleriyle hayata değer kattığı bir ülke için oy verelim, sandığa sahip çıkalım.