Reklam PR
22 Mar 2022 10:13 Son Güncelleme: 22 Mar 2022 10:13

LEGO Türkiye’nin iletişim ajansı PR House oldu

İstanbul ofisinden Turkiye, İsrail ve Yunanistan ülkelerini yöneten LEGO® , Türkiye’ de iletişim ajansı olarak PR & Influencer pazarlama ajansı PR House’u seçti.

2022 yılında 90. Yılını kutlayan LEGO’ nun Turkiye, İsrail, Yunanistan Pazarlama Direktörü Tuna Canatar, PR House’ un önemli bir dönemde partnerleri olduğunu ve 2022 yılında gerçekleştirecekleri yaratıcı projelerle markayı daha da ileri noktaya taşıyacaklarını belirtti.

Dünya genelinde 40’tan fazla ülkede 20 bini aşkın çalışanı olan LEGO®  için Türkiye, Yunanistan ve Israil bölgesi barındırdığı potansiyel ile öncelikli pazarlar konumunda bulunuyor. Portföyündeki ürünlerle hem yetişkin hem de çocuklar için en sevilen markalardan biri olan LEGO’ nun pazarlama ajandasında çeşitlilik ve kapsayıcılık, dijital dönüşüm, E-ticaret ve LEGO Store’ lar en önemli konu başlıkları. 

Portföyünde Spotify, Dove, Simple, Rexona, Western Digital, Sudocrem gibi markalar bulunan PR House, bundan böyle Danimarka devi LEGO’ya; stratejik iletişim ve danışmanlık, medya ilişkileri, kriz ve yaratıcı kampanya yönetimi hizmetleri sunacak. Tecrübeli bir lider kadrosuna sahip olan PR & influencer ajansı PR House, iletişimin DNA’sını hem bugünün hem de geleceğin iletişim araçlarına uyarlayan yeni nesil bir iletişim ajansı. 

Çocuklar kendi dünyalarını şekillendirirken, onların bugün yaşadıkları ve yarına miras bırakacakları dünyaya olumlu bir etki bırakmayı hedefleyen, sadece çocuklar için değil yetişkinler için de keşif dolu bir dünyanın kapılarını aralayan bir ürün portföyü sunan LEGO® bundan böyle, Türkiye’de PR ve influencer faaliyetleri için PR House ile yol arkadaşlığı yapacak. 

LEGO Group Hakkında

LEGO Group’un misyonu, oyunun gücüyle yarının yapım ustalarına ilham vermek ve onları geliştirmektir. Temelini LEGO® yapım parçalarından alan The LEGO System in Play, çocukların ve hayranların hayal edebildikleri her şeyi inşa etmelerine ve yeniden inşa etmelerine olanak tanır.

LEGO Group, 1932 yılında Danimarka'nın Billund kentinde Ole Kirk Kristiansen tarafından kurulmuştur ve Danca LEg GOdt kelimelerinden türetilmiş ve "İyi Oyna" anlamına gelmektedir. Bugün LEGO Group, merkezi Billund'da bulunan bir aile şirketi olmaya devam etmektedir. Bununla birlikte, ürünleri şu anda dünya çapında 140'tan fazla ülkede satılmaktadır.