Gündem
23 Haz 2014 09:28 Son Güncelleme: 23 Kas 2018 16:20

'Lan'lı afiş Beşiktaşlı yöneticileri kızdırdı!

Beşiktaş, Vodafone Arena kombinelerinin fiyatlarını kulübün internet sitesinden duyurdu. Ancak haberde kullanılan reklam görseli siyah-beyazlı yöneticileri rahatsız etti.

Beşiktaş, Vodafone Arena kombinelerinin fiyatlarını dün kulübün internet sitesinden duyurdu. Ancak haberde kullanılan reklam görseli siyah-beyazlı yöneticileri rahatsız etti. Söz konusu ‘pop-up’ta siyah-beyazlıların yapımı tamamlandığında ortaya çıkacak olan yeni mabedinin görselinin üzerinde “Dünyanın en güzel yerinde yeniden maç izlemeye hazır mısın? Kombineni al GURUR LAN!” yazıyor.

İşte bu ‘lan’ hecesinin ayrı yazılması, bu reklamı görünce adeta şoke olan siyah-beyazlı yöneticilerin sonu ‘Lan’ sözcüğü ile biten sorular sormasına neden oldu.

‘AMAÇ İLGİ ÇEKMEK Mİ?’

SİYAH-BEYAZLI yöneticiler, ‘lan’ hecesinin ayrı yazılarak ne yapılmak istendiğini anlayamadılar. Taraftarların ilgisini çekmenin muhtemel olduğunu ifade eden yöneticiler, “Ne olursa olsun biz ciddi bir kurumuz. ‘Lan’ hecesinin ‘lan’ sözcüğü gibi kullanılması hiç hoş değil. Bunu hazırlayan şirkete reklamın kesinlikle değiştirilmesi gerektiği söylenmeliydi” dediler.

‘MÜDAHALE EDİLMELİYDİ’

YÖNETİCİLER, reklam görselini bu şekliyle onaylayıp yayınlanmasını sağlayan kulübün iletişim komitesi başkanı Erdoğan Aktaş’ı da eleştirdiler ve “Erdoğan Aktaş’ın buna müdahale etmesi lazımdı. Kulübün resmi internet sitesinde böyle bir reklam yayınlanmamalıydı. Bir mesaj verilmek istenmiş mi, yoksa yazı stadın üzerine gelmesin diye mi böyle yapıldı anlaşılamıyor” ifadelerini kullandılar.