Medya
05 Ara 2021 12:26 Son Güncelleme: 05 Ara 2021 12:44

La Casa de Papel’de ‘İstanbul’ nasıl yer aldı? Milliyet yazarı gerçeği açıkladı!

Netflix’te yayınlanan dünyaca ünlü dizi La Casa de Papel 5.sezonu yayınlandı. “İstanbul karakteri olacak mı?' sorusunun yanıtı da cevap buldu.

Dijital platform Netflix’te yayınlanan İspanya yapımı dünyaca ünlü dizi La Casa de Papel hayranları heyecanla bekledikleri dizinin final sezonu yayınlandı.

İSTANBUL KARAKTERİ OLACAK MI?

Geçtiğimiz sene dizinin beşinci sezonu için ortaya atılan iddialarından en dikkat çekeni İstanbul karakterinin diziye dahil olacağıydı. Hatta dizide İstanbul karakterini ünlü oyuncu Kıvanç Tatlıtuğ’un canlandıracağı öne sürülmüştü. Ancak bu iddiaların asılsız olduğu ortaya çıkmış oldu.

GERÇEK BELLİ OLDU

Milliyet Gazetesi yazarı Ali Eyüboğlu, La Casa de Papel’deki İstanbul gerçeğini köşesinden duyurdu.

Eyüboğlu bugünkü yazısında, dizi de İstanbul’un bir karakter olarak değil adres olarak yer aldığını yazdı.

İşte Ali Eyüboğlu’nun “‘La Casa de Papel’ dizisinde İstanbul!” başlıklı yazısı:

"La Casa de Papel"in Netflix’te ilk sezonundan sonra yazılmıştı, “Türkiye’de çok sevildiği için, yapımcı, diziye ‘İstanbul’ karakterini dahil edecek” diye.

Yapımcı bunu yalanlamasına rağmen işi daha da ileri götürüp “İstanbul” karakterini Kıvanç Tatlıtuğ’un oynayacağını yazanlar bile oldu.

Sonraki sezonlarda “İstanbul” karakteri dâhil edilmeyince diziye aynı insanlar bu kez “La Casa de Papel”in beşinci sezonunu adres gösterdi.

O gün de geldi; Netflix, “La Casa de Papel”in beşinci sezonunu yayınladı.

Evet; İstanbul var beşinci sezonda, ama nasıl?

Kanser olan ‘Andres’, akşam yemeğinde eşi ‘Tatiana’ya birlikte geçirecekleri son günlerin tadını çıkarmayı teklif ediyor:

“Avrupa’ya yaptığımız muhteşem yolculuklar gibi... Önce Roma’ya gidilir, sonra Viyana’ya. Viyana’yı sevmedin mi? Sorun değil. İstanbul’a gidilir.”  İstanbul, “La Casa de Papel”e karakter ismi olarak değil, ‘Andres’in eşiyle birlikte gitmek istediği yer olarak girdi. Ancak Madrid’de sıkılan ‘Tatiana’yı ‘Andres’in gezi planı kararından döndüremedi. ‘Tatiana’, ‘Andres’i terk edip oğlunu seçti!

Yazının tamamını okumak için tıklayın.