Magazin
03 Haz 2021 20:41 Son Güncelleme: 03 Haz 2021 20:45

Kuryeyi alıkoyduğu iddia edilmişti! Kendini böyle savundu

Evinde bir kuryeyi alıkoyduğu iddiasıyla yargılanan ünlü iş insanı İpek Hattat, duruşmada kendini savundu.

Hattat Holding Yönetim Kurulu Üyesi İpek Hattat, bir kuryeyi saatlerce evinde alıkoyduğu iddiasıyla açılan davada, hakim karşısına çıktı. İlk duruşmada mütalaasını açıklayan savcı, kendisini "Kuryeyi üşümemesi için içeriye davet ettim" diye savunan İpek Hattat'ın 3 ayrı suçtan 7 aydan 15 yıla kadar hapis cezasına çarptırılmasını istedi.

İstanbul 8. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen duruşmaya sanıklar İpek Hattat, Hüseyin Sami Yüzer, Veysel Güven ve müşteki kurye Renas Demirbaş katıldı.

"ÜŞÜMEMESİ İÇİN İÇERİ DAVET ETTİM"
Taraf avukatlarının da hazır bulunduğu duruşmada ifadesi alınan tutuksuz sanık İpek Hattat, "Evin ses sistemini yöneten tablet bozuldu. Acil olarak yapılması için internetten bulduğum birine gönderdim. Geri geldi olmamıştı. Ertesi gün aradım olmadığını söyledim. Bana, 'İki saat açılmaması gerekiyordu tabletin' dedi ve sert çıktı. Ben 20 saat açmadığımı söyleyince, birini gönderip alacağını söyledi. 10 gün gelmediler. Gelmedikleri için 10 gün sonra, ‘Siz dolandırıcısınız sizi şikayet edeceğim’ dedim onlara. Böyle ufak bir şey için polisi aramadım. Ertesi gün Veysel beye verdim başka yere götürsün diye. Ardından arkadaş tableti almaya geldi, ben de Veysel beyi aradım geri getirmesi için. Suçlamayı kabul etmiyorum. Ben gelen kuryeyi üşümemesi için içeriye davet ettim, kendisi içeriye girdi.Bu şahıs patronu ile telefonda konuşunca, ben de patronu ile konuşmak istedim. Müştekinin patronu bana telefonda hakaret etti. Benim elim ayağım titreyince elimde bulunan müşteki Renas'ın telefonu yere düştü. Ben kendisinden özür diledim ve ona yeni telefon alabileceğimi söyleyerek üzülmemesini söyledim. Daha sonra evimin pencerelerine vurulduğunu farkettim. Dışarıdaki şahısların dört sivil olduklarını gördüm, evime gelen kurye, patronunun eski polis olduğunu söyleyince gelenlerin onlar olabileceğini düşündüm. Gelen polisler sivil giyimliydi. Müştekiyi zorla evde tutmadım. Telefonunu zorla almadım. Ben de müştekiden şikayetçiyim. Kuryenin patronu beni telefonda tehdit edince polisi aramıştım" dedi.

İpek Hattat'ın erkek arkadaşı olduğu öne sürülen sanık Hüseyin Sami Yüzer ise, "Olay tarihinde olay yerindeydim. Müşteki tableti almak için geldiğinde ona kapıyı ben açmıştım. İpek Hattat kuryeye karşı tehdit ve hakaret edici söz söylemedi. Şahsı zorla içeride tutmadık. Benim kendisine parmağım değmemiştir. Hiç bir şekilde kendisinden zorla telefonunu almadım, zaten telefon yere düştüğünde Veysel alıp, baktı ve müştekiye teslim eti. İpek Hattat telefonu yere atmadı, elinden düştü. Müşteki şahıs istese dışarı çıkabilirdi. Hatta şahıs havuzun kenarında telefonla konuştu, içeride iken su, sigara içti. Alıkoyma olmadı" diye konuştu.

Sanık Veysel Güven de "Ben Hattat Holding'de şoför olarak çalışıyorum. Olay esnasında, ben eve geldiğimde zaten Renas evdeydi. Üzerime atılı suçlamaları kabul etmiyorum. Müştekiyi zorla evde tutmadım" dedi.