Gündem
08 Tem 2014 15:54 Son Güncelleme: 23 Kas 2018 16:25

Kurtlar Vadisi oyuncusunu saplantılı komşusu öldürmüş

Küçükçekmece'de evinin önünde dizi oyuncusu Nihat Kantemir'i öldürdüğü iddia edilen 2 sanık hakkında "tasarlayarak öldürme" suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası istemiyle dava açıldı.

Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığı'nca hazırlanan iddianamede, şüpheli Makbule Nas'ın komşusu maktul Nihat Kantemir'e ilgi duyduğu, aracının camında yazılı cep telefonu numarasını alarak sürekli aradığı ve her aradığında ilişkiye girmek istediğini içeren beyanlarda bulunduğu anlatıldı.

EVİNE GİTTİ, 'ALDATMAM' DEDİ, KOVULUNCA...
Kantemir'in, kapısını çaldığı için evine aldığı şüpheli Nas'ı, "kocamı aldatamam" demesi üzerine evden kovduğu ve konuşmamaya başladığı kaydedilen iddianamede, Makbule Nas'ın bu durumu hazmedemediği için eşi Mukadder Nas'a, Kantemir'in zorla ırzına geçtiğini söylediği aktarıldı. Nas çiftinin olaylardan sonra evlerinden taşındığı anlatılan iddianamede, "Makbule Nas'ın açıkça maktul Kantemir'i öldürtmek istediğine yönelik beyanlarının bulunması, olay günü de eşi Mukadder Nas'ın tabancasını alarak evden ayrılması nedeniyle Makbule Nas'ın bu durumu bilmemesi mümkün olmamaktadır" denildi. Mukadder Nas'ın, Makbule Nas'ın azmettirmesi ile maktulü birden çok defa ateş ederek öldürdüğü bilgisine yer verilen iddianamede, olayda tasarlama unsurunun gerçekleştiğinin delillerle anlaşıldığı belirtildi. İddianamede, sanıklar Mukadder Nas ve Makbule Nas hakkında "tasarlayarak öldürme" suçundan ayrı ayrı ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası istendi. Kantemir, Kurtlar Vadisi gibi çok sayıda dizide rol almıştı.