Spor
10 Şub 2023 12:05 Son Güncelleme: 10 Şub 2023 13:16

Kulüp başkanı açıkladı! Bir takım daha ligden çekiliyor!

Kahramanmaraş merkezli depremler, büyük bir yıkıma neden oldu. Depremden etkilenen kulüplerden Yeni Malatyaspor'un başkanı Ahmet Yaman ligden çekilme kararı hakkında konuştu.

Kahramanmaraş'ta meydana gelen 7,7 ve 7,6 büyüklüğündeki deprem toplam 10 ilde büyük bir yıkıma neden oldu. Birçok vatandaş enkaz altında kaldı. Feci afetin ardından arama kurtarma çalışmaları başlarken, futbol dünyası da depremzedeler için düzenlenen yardım kampanyalarında başı çekti.

Yeni Malatyaspor ligden çekiliyor

Depremde yara alan futbol takımları arasında bulunan Yeni Malatyaspor, Hatayspor ve Diyarbekirspor ile beraber ligden çekilme kararı aldı. Yeni Malatyaspor Türkiye Futbol Federasyonu'na (TFF) konu hakkında başvuruya hazırlanırken, başkan Ahmet Yaman bir açıklama yaptı.

"Yakın zamanda ligden çekildiğimizi resmen açıklayacağız"

A Haber'e konuşan Ahmet Yaman, "Büyük bir yıkım var. Şu anda maç aklımıza dahi gelmiyor. Ligden çekilmenin hesabını yaptık. Yakın zamanda ligden çekildiğimizi resmen açıklayacağız" ifadelerini kullandı.

"Lige devam etmeyi düşünmüyoruz"

Sözlerine devam eden Yaman, "Şu an lige devam etmeyi düşünmüyoruz. Futbolcu arkadaşlarımız diğer şehirlere yerleşti. Tesislerimiz kullanılamaz halde. Bize 7-8 ay lazım. O zamana kadar net bir karar alıp, yaralarımız sarıldıktan sonra değerlendireceğiz" şeklinde konuştu.