Politika
29 Mar 2023 07:12 Son Güncelleme: 29 Mar 2023 07:13

Kulisleri sallayan Fahrettin Koca iddiası! ‘Gizli bir buluşma da gerçekleştirdi…’

Barış Pehlivan, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan “affını” istediğini iddia etti.

Cumhuriyet gazetesi yazarı Barış Pehlivan, bakanların deprem bölgelerinden aday yapılacağına ilişkin haberlerde, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın isminin bulunmadığını belirterek, AK Parti'den bir kaynağa dayandırdığı yazısında, “Aslına bakılırsa, Fahrettin Koca yoruldu siyasetten. Hatta kısa bir süre önce sayın cumhurbaşkanı ile gizli bir buluşma da gerçekleştirdi” dedi ve ekledi:

“Ben heyecanlı bir şekilde dinliyordum. Sahi, ne konuşmuşlardı o görüşmede? Yanıt çok çarpıcıydı: ‘Fahrettin Koca 2023 için listelerde olmayı arzulamadığını, söyledi. Ve affını istedi.’

Şaşırmıştım. Peki, Cumhurbaşkanı Erdoğan ne dedi bu talebe? Şöyle dedi AKP’deki kaynağım: ‘Bakın, orasını tam bilmiyorum. Duyduklarım var ama sizi yanıltmak istemem.’

Ben tam konuşma bitti, derken ‘Dahası da var’ diye de ekliyordu: ‘Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy’un da siyasetten çekilmeyi istediği biliniyor. Ancak unutmayın ki hem Koca hem Ersoy konusunda son söz reisin olacak’”

‘SÜLEYMAN SOYLU DA RAHATSIZ…’

AK Parti'deki aday listelerinden İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun da rahatsız olduğunu savunan Pehlivan, “Gazeteci Fulya Öztürk’e milletvekilliği teklifi gitmesi bile, AKP’nin medyadaki kalemlerini oldukça rahatsız etmişe benziyor. Öyle ki içlerinden ‘21 yıldır sokakta küfür yiyen biziz ama depremde popüler olan birini milletvekili yapıyorlar’ diyen bile çıkmış” diye yazdı.