Gündem
23 Oca 2021 17:48 Son Güncelleme: 23 Oca 2021 17:56

Krtik isimden Ahmet Hakan'a program çağrısı!

AK Parti Edirne il kongresinde konuşan Binali Yıldırım'ın Ergenekon ve Balyoz kumpaslarına dair sözleri tartışılırken, konuyu bugün köşesine taşıyan Ahmet Hakan'a kritik isimden program çağrısı geldi.

Google Haberlere Abone ol

Hürriyet Genel Yayın Yönetmeni Ahmet Hakan, “Binali Bey’in doğrusu Binali Bey’in yanlışı” başlıklı bir yazı kaleme aldı.

Hakan yazısında, AKP milletvekili Binali Yıldırım’ım “Yalan mıydı Ergenekon? Yalan mıydı Balyoz?” sözlerine “Evet yalandı” diye yanıt verdi.

“FETÖ’CÜLER TARAFINDAN ORTAYA ATILAN YERYÜZÜNÜN EN KOMPLOCU YALANI OLDUĞU GERÇEĞİNİ ATLAMIŞ”

Ahmet Hakan yazısında şu ifadeleri kullandı:

“Binali Yıldırım, AK Parti’nin bir il kongresinde yaptığı konuşmada şöyle demiş:

‘İktidarımızın ilk yıllarında darbe ve vesayet heveslileri meydanlardaydı. Daha sonra 2007’de Türkiye’nin en büyük partisine 363 milletvekili ile cumhurbaşkanını seçtirmediler.’

Buraya kadar söyledikleri doğru. Gerçekten de... AK Parti’nin ilk döneminde darbe ve vesayet yanlıları meydanlardaydı. Gerçekten de... 2007’de AK Parti’ye cumhurbaşkanı seçtirtmediler.

Peki yanlış nerede? Binali Yıldırım’ın şu cümlelerinde:

‘Yalan mıydı Ergenekon? Yalan mıydı Balyoz?’

Bu iki soruya verilecek tek bir yanıt var: Evet, yalandı.

Binali Yıldırım, Ergenekon ve Balyoz’un, FETÖ’cüler tarafından ortaya atılan yeryüzünün en planlı, en sinsi, en komplocu yalanı olduğu gerçeğini atlamış sanırım. FETÖ’cüler, AK Parti iktidarına yönelik vesayetçilerin tutumlarını bahane ederek... Balyoz ve Ergenekon kumpasını çevirdiler. Ve bu kumpaslar sayesinde de boşalan tüm pozisyonları doldurdular. Ve böylece... İktidara karşı darbe yapmaya yeltenecek kıvama bile geldiler.

Binali Yıldırım’ın, AK Parti’ye karşı sistemin yaptığı haksızlıkları, dirençleri, zorlamaları dile getirmesine kimse bir şey diyemez. Ama bunu yaparken FETÖ uydurması olan Ergenekon’a ve Balyoz’a sahip çıkıyor gibi görünmemesi gerekir.

Binali Yıldırım’ın asıl kastının bu olmadığını ve bu konuda bir düzeltme yapacağını düşünüyorum.

Unutulmasın ki: Ergenekon ve Balyoz kumpaslarından çok çekmiş onca masumun ahı hâlâ arşa yükselmekte.”

PROGRAM ÇAĞRISI

FETÖ’nün kumpaslarında yıllarını cezaevinde geçiren emekli Hakim Albay Ahmet Zeki Üçok, sosyal medya hesabından bir çağrıda bulundu. Üçok, Ahmet Hakan’a seslenerek, Binali Yıldırım’la birlikte televizyon programına çıkmak istediğini kaydetti.

Üçok şunları kaydetti:

“Sn Ahmet Hakan,

Balyoz Kumpası mağdurlarından birisi olarak sizden ricam; sn Yıldırım ile birlikte bizi programınıza davet edip, bizzat kendisine Türk hukuk tarihinin en alçak FETÖ kumpaslarını anlatma imkanını sağlamanızdır.”