Kraliyet Prens Philip'i son yolculuğuna uğurladı! İşte törenden dikkat çeken detaylar

Geçtiğimiz hafta hayata gözlerini yuman İngiltere Kraliçesi Elizabeth'in eşi Edinburgh Dükü Prens Philip, son yolculuğuna uğurlandı.

Kraliyet Prens Philip'i son yolculuğuna uğurladı! İşte törenden dikkat çeken detaylar - Sayfa 1

Geçtiğimiz hafta hayata gözlerini yuman İngiltere Kraliçesi Elizabeth'in eşi Edinburgh Dükü Prens Philip'in cenaze töreni gerçekleşti. Törende Prens'in dört çocuğu cenaze aracının yanında yürürken, isteği üzerine Prens'e sade bir tören düzenlendi. Öte yandan Prens Harry ve William törende hiç yan yana gelmedi. Prens Harry'nin eşi Meghan Markle ise ikinci bebeğe hamile olduğu için törene katılmadı.


140
Kraliyet Prens Philip'i son yolculuğuna uğurladı! İşte törenden dikkat çeken detaylar - Sayfa 2

Geçtiğimiz hafta hayatını kaybeden İngiltere Kraliçesi İkinci Elizabeth'in eşi Edinburgh Dükü Prens Philip'in cenaze töreni bugün Türkiye saati ile 17:00'da gerçekleşti. Törende Prens Philip'in dört çocuğu Prens Charles, Andrew ve Edward ile Prenses Anne cenaze aracının yanında yürürken, Prens Philip'in isteği üzerine sade bir tören düzenlendi. BBC'nin aktardığı habere göre Prens'in cenazesi armasının bulunduğu kişisel bayrağına sarıldı. Bayrakta ise İngiliz unvanlarından Yunan kökenine dair Prens'in hayatına dair unsurlar yer aldı.


240
Kraliyet Prens Philip'i son yolculuğuna uğurladı! İşte törenden dikkat çeken detaylar - Sayfa 3

İngiltere'de yürürlükte olan koronavirüs kuralları uyarınca, Kraliyet Ailesi üyeleri cenaze töreninde aynı evde yaşadıkları diğer aile bireyleriyle birlikte oturdu. Cambridge Dükü Prens William ve Sussex Dükü Prens Harry, şapelin içinde karşılıklı oturdu. Prens Harry ise tek başına otururken, Prens William'ın yanında ise eşi Katherine Middleton yer aldı.


340
Kraliyet Prens Philip'i son yolculuğuna uğurladı! İşte törenden dikkat çeken detaylar - Sayfa 4

PRENS WILLIAM İLE HARRY YAN YANA YÜRÜMEDİ

Törende Prens William ile Harry törende yan yana yürümeyecek. Aralarına kuzenleri girecek olan ikilinin arasında, törenin başından sonuna kadar halaları Prenses Anne'in oğlu Peter Phillips bulundu. Prens Harry'nin eşi Meghan Markle ise ikinci bebeğe hamile olduğu için törene katılmadı. Doktorunun ABD'den seyahate izin vermediği için törene gidemediği söylense de Oprah Winfrey röportajında aileye yönelttiği sert eleştirilerden dolayı gelmediği düşünülüyor.

440