Dünya
25 Kas 2021 13:33 Son Güncelleme: 25 Kas 2021 13:38

Kraliçe hacklenemeyen bir akıllı telefon kullanıyor!

95 yaşındaki Kraliçe Elizabeth'in güvenli olması adına sabit hatlı bir telefonu ve hacklenemeyen akıllı bir telefonunun olması dikkat çekti. Kraliçenin kullandığı tek teknolojik cihaz bu da değil. İşte ayrıntılar...

Kraliçe Elizabeth 1952 yılında taç giyme törenini milyonlarca kişi televizyonda izlemişti. Her zaman kameralar karşısında büyük ilgi çeken Kraliçe, 95 yaşında olmasına rağmen merak edilen bir kişi.

Kraliçe’nin, Kraliyet Ailesi üyeleriyle iletişim kurmak için kullandığı telefonda merak konusu oldu.

Kraliçe Elizabeth’in kullandığı telefon ne?

Aktarıldığı kadarıyla kraliçenin telefonu hacklenemez bir yapıda.

Samsung’un kameralı bir telefonunu kullandığı bildirilen Kraliçe’nin kullandığı model ise bilinmiyor. Kraliyet uzmanlarına göre bu akıllı telefonun özel bir şifreleme protokolüne sahip ve M16 düzeyinde korunuyor.

Kraliçe Elizabeth’in telefonunda en çok konuştuğu kişiler ise kızı Prenses Anne ve Kraliçe’nin yüzlerce atına bakan yarış atı menajeri John Warren. Warren'in, Kraliçe’ye dünyanın her yerinden ulaşabilen tek kişi olması ise dikkat çekti.

Sosyal medyadan da geri kalmayan Kraliçe, Twitter hesabı için iPad; arama yapmak dışında, haberleri okumak için de akıllı telefonunu kullanıyor.

'Gizli bir facebook hesabı var' iddiası

Kraliçe Elizabeth’in takma ad kullanarak oluşturduğu ve kullandığı gizli bir Facebook hesabının olduğu da konuşulan iddialar arasında...