Gündem
04 Oca 2021 13:41 Son Güncelleme: 04 Oca 2021 14:00

Koronayı 30 saniyede öldüren ilacı kullandı mı? Metiner, Hakan Bayrakçı'nın iddialarını yanıtladı

Hakan Bayrakçı CNN Türk canlı yayınında korona virüs hastalarını 30 saniyede iyileştiren bir ilacın bulunduğunu ve Mehmet Metiner’in de bu ilacı kullandığını iddia etmişti. İddiaların asılsız olduğunu ifade eden Metiner, iyileştikten iki ay sonra Bayrakçı’nın kendisine böyle bir ilaçtan bahsettiğini belirtti.

Sonar Araştırma Yönetim Kurulu Başkanı Hakan Bayrakçı CNN Türk ekranlarında canlı yayında korona virüsü 30 saniyede etkisiz hale getiren bir ilacın bulunduğunu açıkladı. Bayrakçı, Mehmet Metiner’in de bu ilacı kullandığını ifade ederken Metiner, iddialara Yeniçağ’dan cevap verdi.

BEN İYİLEŞTİKTEN İKİ AY SONRA BANA BAHSETTİ
Yeniçağ'dan Tolga Şahin'e konuşan Mehmet Metiner, Hakan Bayrakçı’nın iddialarının asılsız olduğunu belirtirken şunları kaydetti:
“Ben iyileştikten iki ay sonra Hakan Bayrakçı bana böyle bir ilaçtan bahsetti. Ben Sağlık Bakanlığının verdiği ilaçların yanında Ümit Özdağ’ın bahsettiği kekikten yapılan takviye ilacı ve bir doktor arkadaşımın bana önerdiği ilaçları kullandım ve 1 hafta içinde iyileştim.

“BENİM İLAÇLA İLGİLİ NE BİR İLGİM NE DE BİLGİM VAR”
İyileştikten iki ay sonra Hakan Bayrakçı korona virüs hastalarını 30 saniyede iyileştiren bir ilacın vardığından bana bahsetti ve bakanlığa ulaşamadığını ifade etti. Bende eğer böyle bir ilaç varsa bu bir mucizedir dedim ve test edilmesi gerektiğini belirterek insanlığın yararına olacak böyle bir ilaç için bakanlıkla irtibatını sağladım. Bunun dışında benim ilaçla ilgili ne bir ilgim var, ne de bir bilgim.

“SEN BİZİ KOBAY OLARAK MI KULLANDIN DİYE ESPRİ YAPTIM”
CNN Türk ekranlarında her hafta yayınlanan programımız öncesinde Bayrakçı bana böyle bir şişe içinde bir fısfıs getirdi ve ağzıma bir fısfıs sıktı. Bende şaka yollu olarak ‘sen bizi kobay olarak mı kullandın’ diye takıldım.

“DOĞRU OLSA BİLE TELEVİZYONDAN AÇIKLAMAMALIYDI”
Ayrıca böyle bir ilaç varsa bunu televizyondan açıklamak doğru değil. İranlı biri tarafından bulunduğunu iddia ediyor. Bu adamın kendi ülkesinde ve başka ülkelerde sorunlar yaşanmaması için böyle bir şeyi canlı yayında açıklamamalıydı. Böyle bir şeyi neden gündeme getirdi anlamadım.