Kültür Sanat
26 Mar 2020 13:10 Son Güncelleme: 26 Mar 2020 13:12

Korku filmlerinin yönetmeni hayatını kaybetti

Kült korku filmleriyle bilinen 72 yaşındaki Amerikalı yönetmen, senarist ve oyun yazarı hayatını kaybetti. Akıllara yönetmenin coronavirüsten mi öldüğü sorusu geldi.

Korku filmlerinin yönetmeni hayatını kaybetti

Amerikalı yönetmen Stuart Gordon 72 yaşında hayatını kaybetti.

Re-Animator adlı korku filmiyle ünlenen Stuart Gordon'un akıllara coronavirüsten öldüğü iddiası geldi. Ancak eşi ölüm nedenine dair bir açıklama yapmadı.

Stuart Gordon (11 Ağustos 1947 - 24 Mart 2020) Amerikalı yönetmen, tiyatro yönetmeni, senarist ve oyun yazarıydı . Başlangıçta onun kışkırtıcı ve sıkça tartışmalı iş için tanınan deneysel tiyatro Gordon belki de daha yaygın filmde çalışmaları için bilinir. Gordon'un sinematik çıktısının çoğu korku türündeydi, ancak bilim kurgu ve kara filmlere de girdi .

Arkadaşı ve yönetmen Brian Yuzna gibi Gordon da HP Lovecraft'ın hayranıydı ve Re-Animator , From Beyond ve Dagon'un yanı sıra Cadı Ustaları Düşler Cadı bölümleri de dahil olmak üzere yazarın ekrana hikayelerinin birkaçını uyarladı. House. Edgar Allan Poe'nun eserine 1991'de Pit ve Sarkaç ve 2007'de Korku Ustaları Showtime dizisi için Kara Kedi'yi yönetti. Filmlerinin birçoğu kült klasikleri olmaya başladı.