Gündem
24 Haz 2021 16:26 Son Güncelleme: 24 Haz 2021 16:30

Korkmaz Karaca, Sedat Peker’in Sezgin Baran Korkmaz iddiasını doğruladı

Cumhurbaşkanlığı Ekonomi Politikaları Kurulu Üyesi Korkmaz Karaca, Sedat Peker’in “Sezgin Baran Korkmaz’ın verdiği aracı kullandı” iddiasını doğruladı.

Sözcü gazetesi yazarı Saygı Öztürk, Cumhurbaşkanlığı Ekonomi Politikaları Kurulu Üyesi Korkmaz Karaca’nın, Sedat Peker’in iddialarını doğruladığını söyledi.

Öztürk, KRT TV’de katıldığı canlı yayında Korkmaz Karaca ile görüştüğünü belirtti. Canlı yayında Korkmaz Karaca ile yaptığı konuşmayı aktaran Öztürk, Karaca’nın SBK’den aldığı aracı 2-3 ay kullandığını kabul ettiğini söyledi.

Karaca’nın iddiasına göre; İstanbul’da bulunduğu sırada aracı kaza yapınca SBK’nin bu aracInı kullanan Karaca, daha sonra aracı tamirden çıkınca şoförü aracılığıyla iade etmiş.

Öztürk’ün sözleri şöyle:

Sezgin Baran Korkmaz’ın araç tahsis ettiği iddiasını doğruluyor. "Ben onların araç kiraladığı şirketin, Sezgin Baran Korkmaz’a verdiği aracı aldım kullandım" diyor. Ama ‘benzinini falan kendim koydum’ diyor. Yaklaşık 2-3 ay kullandığını, o süre içinde aracın arıza da yaptığını ve onu beklediğini söylüyor.