Gündem
15 Haz 2010 16:50 Son Güncelleme: 23 Kas 2018 11:23

KLİŞE SÖZLERİ ARTIK BIRAKIN, GAZETECİLERE YAŞARKEN SAHİP ÇIKIN!

Profesyonel Haber Kameramanları Derneği, Radikal'in Ankara gece sorumlusu Behzat Miser'in ölümü üzerine bir bildiri yayınladı.

BEHZAT MİSER’ İ KAYBETTİK...

             Radikal Gazetesi Ankara gece sorumlusu Behzat Miser genç yaşında geçirdiği kalp krizi sebebiyle hayatını kaybetti. Yine klişe söylemler yine sembolik nutuklar duymak istemiyoruz.Artık gazetecilere yaşarken sahip çıkın.
 
            DEĞERLİ ARKADAŞIMIZIN ACISINI YÜREĞİMİZDE HİSSEDERKEN, BİR GERÇEĞİN DE ALTINI ÇİZMEK İSTİYORUZ. MESLEĞİMİZİN GETİRDİĞİ HEM ZORLUK HEMDE AŞIRI STRESİN YANISIRA BUNLARA BİR DE EKONOMİK VE SOSYAL SORUNLAR DA EKLENİNCE GENÇ YAŞTA ARKADAŞLARIMIZI KAYBETMEYE BAŞLADIK.
           
            BİZ ARTIK ARKADAŞLARIMIZIN TABUTU ÖNÜNDE MEDYA YÖNETİCİLERİNİN VECİZ SÖZLER SÖYLEMESİNİ İSTEMİYORUZ." İYİ İNSANDI, İYİ GAZETECİYDİ, ÖRNEK İNSANDI" ŞEKLİNDEKİ KLİŞE SÖZLERİN YERİNE, ARKADAŞLARIMIZA YAŞARKEN SAHİP ÇIKILMASINI İSTİYORUZ.
 
            DERNEK OLARAK BİZLER MEDYA YÖNETİCİLERİNİN BİRAZ DA BU ÖLÜMLERİN ARKASINDA YATAN SORUMLULUKLARINI GÖRMESİNİ İSTİYORUZ.İNSANCA ÇALIŞMA KOŞULLARI, EKONOMİK VE SOSYAL HAKLARIMIZIN VERİLMESİNİ TALEP EDİYORUZ.
 
           GAZETECİLER ARTIK EKONOMİK ÖZGÜRLÜĞÜNE KAVUŞUP SADECE MESLEĞİNE YOĞUNLAŞABİLMELİ. MEDYA YÖNETİCİLERİNİ BU ACI KAYBIMIZDAN SONRA BİRKEZ DAHA SORUMLULUKLARINI YERİNE GETİRMEYE DAVET EDİYORUZ.
       
           BEHZAT MİSER’ E TANRIDAN RAHMET AİLESİNE VE CAMİAMIZA BAŞSAĞLIĞI DİLİYORUZ.
         
           PROFESYONEL HABER KAMERAMANLARI DERNEĞİ YÖNETİM KURULU
                                       www.kameramanlar.org