Gündem
18 Mar 2020 17:12 Son Güncelleme: 18 Mar 2020 17:15

KKTC Sağlık Bakanı hastaneye kaldırıldı

KKTC Sağlık Bakanı Ali Pilli hastaneye kaldırıldı. Pilli’nin yoğun tempo, stres sonrası yüksek tansiyon ve göğüs ağrısı şikayetiyle Kolan Hastanesi’nde tedavi altına alındığı öğrenildi.

KKTC Sağlık Bakanı hastaneye kaldırıldı

Sağlık Bakanı Ali Pilli’nin bugünkü Bakanlar Kurulu’nda ciddi tartışma yaşadığı ve Bakanlar Kurulu’nu terk ettiği iddia edilmişti.

Pilli’nin yoğun tempo ve stres sonrası yüksek tansiyon ve göğüs ağrısı şikayetiyle Kolan Hastanesi’nde tedavi altına alındığı öğrenildi.

ALİ PİLLİ KİMDİR?

1955’te Baf’a bağlı Falya (Gökçebel) köyünde doğdu.İlkokulu Falya’da, ortaokul ve liseyi ise Baf Kurtuluş Lisesi’nde tamamladı.

Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden mezun oldu ve İstanbul Kartal Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde İç Hastalıkları dalındaki uzmanlık eğitimini tamamladı.

Pilli şu görevlerde bulundu; Türkiye’de çeşitli sağlık birimlerinde pratisyen hekim; 1988-1990 yılları arasında Güzelyurt Sağlık Merkezi’nde pratisyen hekim; 1994 yılından itibaren Cengiz Topel Hastanesi, Lefke Sağlık Merkezi ve Güzelyurt Sağlık Merkezi’nde İç Hastalıkları Uzmanı; Güzelyurt Sağlık Merkezi’nde sorumlu hekim.

28 Temmuz 2013 Erken Genel Seçimlerinde, Ulusal Birlik Partisi’nden Güzelyurt Milletvekili seçilmiştir.

Evli ve bir çocuk babasıdır.