Gündem
28 Mar 2022 18:08 Son Güncelleme: 28 Mar 2022 19:08

'Kız ile erkekleri ayrı oturtun' talimatı veren okul müdürü görevine iade edildi

Bursa Osmangazi Mithatpaşa Ortaokulu'nda erkek ve kız öğrencilerin ayrı ayrı oturması talimatı sonrası görevinden el çektirilen okul müdürü Haydar Akın, görevine iade edildi.

Bursa Osmangazi Mithatpaşa Ortaokulu Müdürü Haydar Akın’ın, okulda harem-selamlık uygulaması girişimine tepkiler çığ gibi büyümüş, sonrasında da görevden alınmıştı.  Haydar Akın, görevinden el çektirilmesinden 5 gün sonra görevine iade edildi. 

Eğitim Bir Sen Bursa 1 No’lu Şubesi  Haydar Akın'ın görevine iade edildiğini açıkladı. Konu hakkında açıklama yapan Eğitim Bir Sen Bursa 1 No’lu Şube Başkanı Ramazan Acar, “Haydar Akın Müdürümüz görevine iade edildi.  Bir yanlıştan dönüldü hamdolsun. Başta Genel Başkanımız, teşkilatımız ile sivil toplum örgütlerimiz olmak üzere desteklerini esirgemeyen herkese çok teşekkür ediyorum.” dedi.

“MÜCADELEMİZ DEVAM EDECEK”

Öte yandan kararı kınadıklarını ifade eden Eğitim İş Bursa Şubesi Başkanı Yeliz Toy, “Bu kabul edilebilir değil. Cemaatler, okul müdürüne sahip çıktı. Bu karar okulları tamamen medreseye dönüştürme kararıdır. Gericiliğe karşı mücadelemiz sürecek” dedi.