Magazin
26 Ara 2016 08:53 Son Güncelleme: 23 Kas 2018 22:18

Kıvanç Tatlıtuğ'dan Soner Yalçın'a 'tarikatçı' cezası!

Kıvanç Tatlıtuğ, Sözcü yazarı Soner Yalçın’a açtığı davayı kazandı.

Kıvanç Tatlıtuğ'dan Soner Yalçın'a 'tarikatçı' cezası!
Sözcü yazarı Soner Yalçın'a, Kıvanç Tatlıtuğ'u 'tarikat üyesi' olarak ilan etmek pahalıya patladı...

Cesur ve Güzel ile ekranlarda fırtına estiren Kıvanç Tatlıtuğ, Soner Yalçın'a açtığı tazminat davasını kazandı.

Soner Yalçın, 31 Mart 2016 tarihli köşesinde ünlü oyuncu Kıvanç Tatlıtuğ ve ailesinin 'Amerika'daki Burç Tarikatı'nın lideri Ahmet Hulusi'nin müritleri' olduğunu iddia etmişti.

Bunun üzerine Kıvanç Tatlıtuğ ve ailesi, Soner Yalçın hakkında 70 bin liralık tazminat davası açmıştı.
Mahkeme, Soner Yalçın’ı 15 bin lira tazminat ödemeye mahkum etti.KIVANÇ TATLITUĞ DUYURDU

Tatlıtuğ, konoyla ilgili medyaya şu açıklamayı gönderdi:

"Soner Yalçın, 31.03.2016 tarihli Sözcü Gazetesi’ndeki köşesinde ben ve ailem ile ilgili olarak gerçekle hiçbir ilgisi olmayan, bir yorumda bulunmuş, beni ve ailemi tanımadığımız “ bir tarikat “ ile ilişkilendirmiş, bu nedenle gerek bende ve gerekse ailemde büyük üzüntü ve öfke yaratmıştı.

Aile Avukatımız Dr. Yalçın Kavak, kendisine gönderdiği elektronik postada, yazılanların gerçekle hiç bağdaşmadığını ve kamuoyunda yaratılmak istenen yanılışlığın düzeltilmesini istemiş, ancak Soner Yalçın bu yanıtımızı kamuoyuna yansıtmamıştır.

Bunun üzerine  Avukatımız vasıtasıyla, kendisine karşı İstanbul Asliye Hukuk Mahkemesinde dava açılmış, Soner Yalçın tarafından bizlerle ilgili olarak yazılan hususların gerçekleri yansıtmaması, kamuoyunu yanıltılması, bizleri üzmesi ve öfkelendirmesi nedenleriyle kendisinden manevi tazminat  istenmiştir.

İstanbul 23. Asliye Hukuk Mahkemesi tarafından  bu davamız haklı bulunarak Soner Yalçın, toplam 15.000 TL. manevi tazminat ödemeye mahkum edilmiştir.  Gerek ben ve gerekse ailem ile ilgili olarak  Soner Yalçın tarafından yazılanların  gerçekleri yansıtmadığını ortaya çıkaran, öfkemizi ve üzüntülerimizi kısmen de olsa gideren Türk Adaletine ve Hakimine teşekkür ve saygılarımızı sunarım."