Kıvanç Tatlıtuğ'dan 'Saruhan' açıklaması!

Yılmaz Erdoğan'ın yeni filmi 'Organize İşler 2: Sazan Sarmalı' ile ilk komedi deneyimini yaşayan Kıvanç Tatlıtuğ, ustalardan da seyirciden de tam not aldı

Kıvanç Tatlıtuğ'dan 'Saruhan' açıklaması! - Sayfa 1

Yılmaz Erdoğan'ın senaryosunu yazıp yönettiği, aynı zamanda başrolü üstlendiği 'Organize İşler 2: Sazan Sarmalı' Kıvanç Tatlıtuğ'a komedinin kapılarını araladı. Tatlıtuğ, canlandırdığı 'Saruhan Zincir' karakteriyle sürpriz bir çıkış yaptı.

18
Kıvanç Tatlıtuğ'dan 'Saruhan' açıklaması! - Sayfa 2

Adanalı ama İstanbul'da yaşama tutunmuş, 'Sarı' lakaplı Saruhan'ı büyük başarıyla canlandıran oyuncu, ilk komedi denemesinde izleyiciden de sinema dünyasının önde gelen isimlerinden de tam not aldı.

28
Kıvanç Tatlıtuğ'dan 'Saruhan' açıklaması! - Sayfa 3

Kıvanç Tatlıtuğ, role girmek için fiziksel anlamda ciddi değişiklikler yapması gerektiğini, Saruhan karakterini zaman ilerledikçe daha da sevdiğini söyledi:

38
Kıvanç Tatlıtuğ'dan 'Saruhan' açıklaması! - Sayfa 4

''Saruhan şiveli konuşan bir adam. Yoğun bir şivesi var. Fiziksel anlamda da majör değişiklikler oldu. Provalar arttıkça yabancılıktan çıkıp karakterin seni sevdiğini hissetmeye başlıyorsun. 'Tamam Saruhan beni sevmeye başladı, ben Saruhan'ı sevmeye başladım. Güzel bir şeyler çıkacak ortaya’ diyorsun. Provalara gidip geldikçe, üstünde çalıştıkça doğaçlama yapabilecek kadar karakteri buluyorsun. Çünkü bence doğaçlama yapabilecek durumdaysan o karakteri tanıyorsun anlamına geliyor. Saruhan Zincir böylelikle kısa sürede ete kemiğe büründü. Serüven böyle başladı.''

48