Spor
02 Tem 2022 21:19 Son Güncelleme: 02 Tem 2022 22:26

Kırkpınar'da ortalık karıştı! Sinirden çılgına dönen pehlivan hakem kulesine tırmandı

661. Kırkpınar Yağlı Güreşleri başpehlivanlık 2. tur müsabakalarında Başpehlivan Şaban Yılmaz ile Tanju Gemici karşı karşıya geldi. Mücadelede Yılmaz, iki sarı kart görerek diskalifiye olmasının ardından oldukça sinirlenerek seyirci tribünündeki tellerin üzerinden çıkıp hakem kulesine koştu.

661. Kırkpınar Yağlı Güreşleri başpehlivanlık 2. tur müsabakasında Şaban Yılmaz'ın hakem kararıyla elenmesi sonrası olaylar çıktı. Hakem odasını basan Yılmaz'ı polis güçlükle odadan çıkardı.

 ŞABAN YILMAZ, HAKEM TRİBÜNÜNÜ BASTI

Başpehlivanlık güreşlerinde 644. Kırkpınar'da başpehlivan olan Şaban Yılmaz ile Tanju Gemici arasındaki müsabaka zaman zaman olaylara sahne oldu. Hakem heyetinden güreşin başında sarı kart alan Yılmaz, uzatmalar öncesi bir sarı kart daha görerek karşılaşmadan diskalifiye oldu.

Karara çok sinirlenen Yılmaz, seyirci tribünündeki tellerin üzerinden çıkıp hakem kulesine koştu. Kuleye tırmanarak hakemlere bağıran Yılmaz'a polis ekipleri müdahale etti. Yaşanan olaylar sırasında hakem heyeti güreşlere ara verdi. Çevik kuvvet ekipleri de Er Meydanı'na girerek, geniş güvenlik önlemleri aldı.

 "HAKKIMI HELAL ETMİYORUM"

Kuleden güçlükle çıkarılan Yılmaz, saha ortasına gelerek Kırkpınar'ı bıraktığını belirten açıklama yaptı. Paça bağlarını çözen ve bu sırada açıklama yapan Yılmaz, "Bu kadar mı kolay bu iş? Ağzımın içindeki dikişlere, ellerimdeki nasırlara bakın. Ben hakkımı helal etmiyorum, paçamı da çözüyorum. Ben artık güreşmiyorum, bakın bana burada elveda bile yaptırmıyorlar" dedi.