Polemik & Kulis
10 Eki 2019 12:04 Son Güncelleme: 10 Eki 2019 12:10

Kıraç'tan Ertuğrul Özkök'e: Bırak bu numaraları!

Hürriyet yazarı Ertuğrul Özkök, son dönemlerde açıklamaları gündeme oturan Kıraç'ı eleştirdi. Kıraç'tan cevap gecikmedi. Ünlü şarkıcı, "Şu adam yıllarca bu kalite ile Hürriyet gazetesinin genel yayın yönetmeniydi. " ifadelerini kullandı.

Google Haberlere Abone ol

Hürriyet gazetesi yazarı Ertuğrul Özkök, “Şehirli kadın çocuğa bakmıyor, evde kahvaltı bile hazırlamıyor” diyen şarkıcı Kıraç’ı eleştirdi. Özkök, “Bitiyorum böyle manasız laflara. Artık manasızlığa yorum yapmak da manasız geliyor” dedi.

Kıraç'tan Özkök'e cevap gecikmedi.

Kıraç Twitter hesabından "Şu adam yıllarca bu kalite ile Hürriyet gazetesinin genel yayın yönetmeniydi. Ey! Ertuğrul Özkök! Bırak bu numaraları! Kadınlar, çocuklar, Türkiye umurunda değil senin. Kendi kibirinden başka neyi önemsersin sen!" ifadelerini kullandı.

Kıraç eleştirilerin ardından sözlerinin arkasında olduğunu belirterek şunları söylemişti;

Kadınlara hakaret etmedim, etmem. Bunu Türkiye'deki herkes bilir. Mardin'inden İstanbul'un tepesindeki gökdelende oturan kadına kadar, herkes benim nasıl bir duruşumun olduğunu bilir. Ama ben eyyamcılık da yapmam. Kadınlara sevimli görüneceğim diye eyyamcılık yapmam. Orada bir şey anlatmaya çalıştım. Evlilikle ilgili, evliliklerin gittiği durumla ilgili bir şeyler söylemeye çalıştım. Ben siyasetçi değilim, hukuk diliyle de konuşmuyorum, günlük dil kullanıyorum. O dilin bilinçaltı sorgulanabilir mi? Sorgulana bilir. Ben ilerisiyle ilgili bir şeyler anlatmaya çalıştım. Sözümün arkasındayım. Ne dedim ki arkasında olmayayım.

Ben şunu demek istiyorum; Şuan Türkiye'de evliliklerin %60'ı boşanmayla sonuçlanıyor. Kadınlar üzerinden değerlendirmek yanlış olur. Kadınlar bana destek olacaklar biliyorum. Çünkü imza attıktan sonra tek bir sorun çıktığında boşandıklarında çok ciddi sorunlar yaşıyorlar. Bunu insanlar görüyor. Evlenmeye aday insanlar görüyor, gençler görüyor... Bu sosyolojik olarak çok ciddi sorunlar getirecek. Bunlar bir belirti. Ben bunu anlatmak istedim.