Gündem
14 Nis 2013 21:14 Son Güncelleme: 23 Kas 2018 15:08

KIRAÇ'IN BAŞI TAVUKLARIYLA DERTTE!

İstanbul Beykoz'da, Göksu Evleri'ndeki villasının bahçesinde tavuk ve horoz besleyen sanatçı Kıraç, avukat komşusuyla mahkemelik oldu.

Google Haberlere Abone ol

Sabah gazetesinin haberine göre Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım'ın avukatı Abdullah Kaya ve eşi Gülçin Kaya, Fenerbahçe'nin 100. Yıl Marşı'nı besteleyen sanatçı Kıraç'la organik tavuk ve organik yumurta merakı yüzünden davalık oldu.

BELEDİYEDEN 1 AY SÜRE

Kıraç'ın bahçesinde tavuk ve horoz beslenmesine engel olamayan çift, Beykoz Asliye Hukuk Mahkemesi'ne dava açtı. 10 bin lira manevi tazminat ile kümesin kapatılmasını talep eden çift, dava dilekçesinde 19 yaşındaki oğullarının bir yıldır hazırlandığı üniversite sınavına gireceği gün 04.00'te ötmeye başlayan horozlar yüzünden uykusuz kaldığına, sınava uykusuz ve moralsiz bir biçimde girdiğine yer verdi.

 Dilekçede Beykoz Belediyesi Zabıta Yönetmeliği'nin "Evcil - Sokak Hayvanları ile İlgili Hükümler" başlıklı bölümünde "Şehrin meskun ve belediyece yasaklanan sahaları dahilinde bulunan ev ve apartmanların herhangi bir yerinde bahçelerinde kümes hayvanlarının beslenmesine mahsus yerler yapmak ya da etrafı rahatsız edecek şekilde hayvan bulundurmak fiili yasaklanmıştır" ifadesi yer aldı. Kıraç'a belediye tarafından 1 ay daha süre verildiği belirtildi.