Medya
28 Nis 2017 10:29 Son Güncelleme: 23 Kas 2018 22:39

Kılıçdaroğlu'nun o fotoğrafı Yılmaz Özdil'i çok kızdırdı: Guguk Kuşu'nun bu mutluluğu Nutuk'ta yazıyor!

Sözcü yazarı Yılmaz Özdil bugünkü yazısında Kılıçdaroğlu'na çok ağır ifadelerle yüklendi.

Anayasa Mahkemesi’nin kuruluş yıldönümü töreninde çekilen bir kare konuşulmaya devam ediliyor. O fotoğraf karesinde Başbakan Binali Yıldırım, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve TBMM Başkanı İsmail Kahraman gülerken görülüyor.

Sözcü yazarı Yılmaz Özdil bugünkü yazısında bu kareye çok sert tepki gösterdi. Özdil yazısında Kılıçdaroğlu’nun kaybettiği seçimleri ve seçim sonuçlarına ilişkin Kılıçdaroğlu’nun açıklamalarını yazdı.

“SEKİZ SEÇİMLİK DALALETTİR”

Özdil yazısında Kılıçdaroğlu için “Guguk kuşu” derken şu ifadeleri kullandı:

“2017 referandumunu Akp kazandı, guguk kuşu kaybetti. “Bugünden itibaren yeni strateji kuracağız, yarın seçim olacakmış gibi hazırlanmaya başlıyoruz, herkes görecek, güzel şeyler olacak” dedi.

Kendi seçmenini bu kadar gerizekalı yerine koyan bir başka parti var mı? Yok.

Chp milletvekilleri…

İl başkanları…

Kurultay delegeleri…

Ağlamaktan gözüne kan oturan eşlerinizin, çocuklarınızın, torunlarınızın yüzüne bakın, sonra da dönüp, bu fotoğrafa bakın.Guguk kuşunun bu fotoğraftaki mutluluğu, Nutuk'ta, Gençliğe Hitabe'de açıkça yazıyor.

Bir anlık gaflet değildir.

Sekiz seçimlik dalalettir.

Cumhuriyet'e karşı suç işleniyor.

Fani bir koltuk uğruna sessiz kalmak, hıyanettir.”

AKILLARA O YAZI GELDİ

Özdil'in Kılıçdaroğlu'na guguk kuşu demesi akıllara yine kendisinin kaleme aldığı Kasım 2015 tarihindeki yazıyı getirdi. Özdil yazısında guguk kuşunu anlattıktan sonra şu ifadeleri kullanmıştı:

“Yeni CHP…
Guguk kuşudur.

Üç milyon altı yüz yetmiş beş bin dokuz yüz kırk birinci defa, belki bu defa anlaşılır umuduyla, tekrar yazıyorum… Yeni CHP'nin misyonu Yeni Türkiye'ci AKP'yi iktidarda tutmaktır.

Atatürkçüleri, yurtseverleri, ulusalcıları yuvadan dışarı atıp, ikinci cumhuriyetçileri, siyasal İslamcıları, Kürt milliyetçilerini, liboşları, cemaatçileri, soykırımcıları, tescilli ajanları, sorosçuları monte etmek… Gözümüzün içine baka baka “guguk kuşu operasyonu”dur.

Gaflet değildir.
Dalalettir.”