Gündem
26 Mayıs 2022 21:36 Son Güncelleme: 26 Mayıs 2022 21:38

Kılıçdaroğlu'nun 'Kaçış planı' iddiasına olay yorum: "Bir reklamcı ‘kafası’..."

Tv100’de yayınlanan Sağlı Sollu programında konuşan gazeteci Gürkan Hacır, CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun Cumhurbaşkanı Erdoğan hakkında ortaya attığı kaçış planı iddiasına ilişkin çarpıcı yorumlarda bulundu.

Korkusuz Gazetesi yazarı Barış Yarkadaş, gazeteci Gürkan Hacır, AK Parti 26. Dönem Milletvekili Mehmet Metiner ve Yeni Akit Gazetesi Ankara Temsilcisi Hacı Yakışıklı; Tv100'de Erdoğan Aktaş ile Sağlı Sollu programına konuk oldu.

Programda CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun Ensar Vakfı ve TÜRGEV üzerinden yurtdışına milyonlar dolarlar kaçırıldığı ve 'kaçış planı' yapıldığı iddiaları masaya yatırıldı.

Programa gazeteci Gürkan Hacır'ın değerlendirmeleri damga vurdu.

"BİR REKLAMCI KAFASI..."

Hacır, Kılıçdaroğlu'nun son dönemde çektiği videolara ilişkin, "Kemal Bey bunu 4-5 aydır yapıyor. Bir reklam ekibi var, o ekiple beraber halkta oluşan bazı olayların kanıksanmasına yönelik, onları şaşırtıcı, şoke edici birtakım teknikler kullanıyor. Bir reklamcı ‘kafası’ görüyorum ve ben bunu çok doğru bulmuyorum" dedi.

Erdoğan Aktaş ise Hacır'a, "Halkta karşılığı var mı?" sorusunu yöneltti. Hacır da gülerek, "Karşılığını sandıkta göreceğiz. Var mı yok mu o zaman belli olur" cevabını verdi.

Hacır konuşmasına, "Tayyip Erdoğan seçim kazanmış, sev sevme seçimi kazanmış" diyerek devam etti.