Polemik & Kulis
13 Eyl 2022 00:51 Son Güncelleme: 13 Eyl 2022 00:55

Kılıçdaroğlu'nun adaylığı hakkında net mesaj! "Eğer onu aday gösteremiyorsak..."

tv100 Ankara Temsilcisi Deniz Gürel, CHP kulislerinden aldığı son bilgileri paylaştı.

tv100.com Yazarı Barış Yarkadaş, gazeteciler Hacı Yakışıklı, Fuat Uğur ve Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı Bülent Kaya, Gürkan Hacır ile Taksim Meydanı programına konuk olarak gündemi değerlendirdi. Yayına bağlanan tv100 Ankara temsilcisi Deniz Gürel, siyaset kulislerinden dikkat çeken bilgiler verdi.

"PARTİNİN KAPISINA KİLİT VURALIM"

Adaylık tartışmalarıyla ilgili Gürel "Bu tartışmaların olmasının ana sebebi Millet İttifakı’nın adayını belirlememiş olması. Dolayısıyla böyle bir süreçte Gürsel Tekin ve Barış Yarkadaş’ın açıklamaları İYİ Parti cephesinde karşılık buldu. Kemal Bey'in en yakın iki üç kurmayından biriyle yaptığım konuşmada ‘Kılıçdaroğlu’nun bu kadar açık bir şekilde aday olmak istediğini beyan ettikten sonra biz eğer onu aday gösteremiyorsak partinin kapısına kilit vuralım’ ifadesini kullandı." diye konuştu.

"GENEL BAŞKANIMIZ ADAY OLURSA İTTİFAKIN LOKOMOTİFİ OLAN CHP %30’LARIN ÜZERİNDE OY ALIR"

Gürel "CHP’de önemli bir isimle konuştum ‘Sayın Tekin’in açıklamalarını ve Türkiye Kürdistan’ı ifadelerini kullanan parti meclisi üyesi nasıl değerlendiriyorsunuz?’ dedim ‘Kemal Bey de bunlardan rahatsız, ittifakta problem olabilecek cümleler konusunda rahatsız’ dedi. Şöyle ilginç bir şey var ‘Eğer Genel Başkanımız aday olursa ittifakın lokomotifi olan CHP %30’ların üzerinde oy alır ama aday gösterilmezse %20’lerde alır o zaman seçim nasıl kazanılacak, mecliste çoğunluk nasıl sağlanacak?’ ifadelerini kullandı." dedi.

"AKŞENER VE KILIÇDAROĞLU’NUN ALEYHİNE BİR TUTUM SERGİLEMEZ"

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş'ın adaylığıyla ilgili Gürel "Mansur Yavaş konusunu da araştırdım. Birtakım iddialar var ‘Eğer aday gösterilmezse kendisi imza toplar ve aday olur’ şeklinde. Mansur Bey aday gösterilir, gösterilmez o belli olmaz ama Akşener ve Kılıçdaroğlu’nun aleyhine bir tutum sergilemez." diye konuştu.