Gündem
22 Nis 2019 08:42 Son Güncelleme: 22 Nis 2019 09:58

Kılıçdaroğlu'na saldırıyı gazeteler nasıl gördü?

Kemal Kılıçdaroğlu’na yönelik saldırı bugünkü gazetelerin birinci sayfalarına yansıdı.

Hakkari’de şehit edilen asker Yener Kırıkçı’nın cenazesinde olaylar çıktı.

Çubuk Akkuzu Mahallesindeki cenaze törenine Ankara Büyükşehir Belediyle Başkanı Mansur Yavaş ile birlikte katılan Kemal Kılıçdaroğlu, törende saldırıya uğradı.

Kemal Kılıçdaroğlu’na yönelik saldırı bugünkü gazetelerin birinci sayfalarına yansıdı.

Gazetelerde saldırıya tepki başlıkları yer alırken Yeni Söz ve Yeni Akit gazetelerinin saldırıyı desteklemesi ise dikkat çekti.

Yeni Söz gazetesi “Kılıçdaroğlu’ndan provokasyon” başlıklı manşetiyle saldırıya yönelik Kılıçdaroğlu’nu suçlayıp , “Olayı yorumlayan vatandaşlar, seçimlerden önce PKK/PYD’nin Türkiye’ye saldırmayacağını savunan Kılıçdaroğlu’nun cenazeye katılmasının tam bir provokasyon olduğunu söyledi” ifadelerine yer verdi.

İşte o gazete:

Yeni Akit gazetesi ise saldırıya “Şehit cenazesinde protesto edildi” başlığıyla destek verdi. Akit’in haberinde saldırı nedeniyle Kılıçdaroğlu’na şu suçlamalar yapıldı: “CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu Ankara Çubuk’ta katıldığı şehit cenazesinde protesto edildi. Provokatif olay, ’31 Mart’ta HDP ile işbirliği yapan Kılıçdaroğlu’nun, şehit cenazesindeki hassasiyeti göz dikkate alarak teenni ile hareket etmesi beklenirdi’ şeklinde yorumlandı.”

 İşte o gazete:

Güneş gazetesi, dünkü manşetiyle CHP’yi ve CHP’li Ekrem İmamoğlu’nu hedef almıştı. Şehit haberini “Mutlu musun Ekrem” başlığıyla gören gazete tepki çekmişti.

İşte o haber:

Güneş, CHP’yi hedef yapan haberinin ardından dünkü saldırıyı ise küçük haber olarak “Kılıçdaroğlu’na cenazede saldırı” başlığıyla verdi.

İşte o gazete:Hükümete yakın gazetelerde Kılıçdaroğlu’na yönelik saldırıya tepki vardı.

İşte o gazeteler:

MHP'nin gazetelerinden Orta Doğu, saldırıyı manşetine taşırken bir başka gazetesi Türkgün'ün ise küçük kutu haber olarak  görmesi dikakt çekti. 

Milli Görüş'ün yayını Milli Gazete, "İşte beka sorunumuz" başlıklı manşetiyle saldırıya tepki gösterdi. 

Muhalif gazeteler de saldırıya tepkisini böyle gösterdi: