Gündem
22 Nis 2019 09:20 Son Güncelleme: 22 Nis 2019 09:38

Kılıçdaroğlu’na linç girişimine ilişkin yeni görüntüler: Yakın o evi yakın!

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'na yönelik Ankara'daki şehit cenazesinde provokatör grup tarafından gerçekleştirilen saldırının yeni görüntüleri ortaya çıktı.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Ankara’da katıldığı bir şehit cenazesinde bir linç girişimine uğradı. Güvenlik ekiplerince çevredeki güvenli bir yere götürülen Kılıçdaroğlu’nun bulunduğu ev saldırganlar tarafından taşlandı.

Ankara Valiliği’nin “üzücü bir protesto” olarak nitelediği linç girişiminin ardından güvenlik önlemleri artırıldı, bölgeye takviye güvenlik ekibi gönderildi. Olaya ilişkin olarak yeni görüntüler ortaya çıktı. Görüntülerde bir kadın yerden aldığı büyük bir taşı makam araçlarına atıyor.

BİR BAŞKA KADIN: YAKIN BU EVİ
Şehit cenazesi sırasında düzenlenen saldırı ile ilgili ortaya çıkan bir detay, durumun vehametini ortaya çıkardı. Saldırgan grup evin etrafını sararken görüntülerde bir kadının “Yakın o evi yakın. Yaksınlar o evi” diye bağırması akıllara Madımak katliamını getirdi.

Büyük tepki çeken bu sözler gündeme oturdu. Kadının kimliği henüz belirlenemezken, sarf edilen sözlerin Sivas Madımak katliamını hatırlatması büyük tepki çekti. Görüntülerin sosyal medyada yayılmasının üzerine kadının kimliğinin belirlenmesi için ardı ardına çağrılar yapıldı.