Gündem
26 Mar 2023 20:58 Son Güncelleme: 26 Mar 2023 21:47

Kılıçdaroğlu ve İmamoğlu’ndan Hırka-i Şerif ziyareti

CHP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Adayı Kemal Kılıçdaroğlu, İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu ile birlikte, Hırka-i Şerif'i ziyaret etti. Kılıçdaroğlu ve İmamoğlu, hastaneden taburcu olan TBMM eski Başkanı Hüsamettin Cindoruk'u evinde ziyaret etti.

CHP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Adayı Kemal Kılıçdaroğlu İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu ile birlikte Fatih'te bulunan Hırka-i Şerif’i ziyaret etti.

Kılıçdaroğlu ve İmamoğlu, Veysel Karani’nin 58’nci kuşak torunu Gülden Samir ve oğlu 59’ncu kuşak torun Barış Samir ile Fatih’teki Hırka-i Şerif Camii’nde bir araya geldi.

Anne-oğul Samirler, “Hırka-i Şerif Muhafız Ailesi” sıfatıyla, Kılıçdaroğlu ve İmamoğlu’na kutsal emanet hakkında bilgiler verdi.

CİNDORUK'A DA ZİYARET

Böbrek sorunu ve yol açtığı hafif ateş nedeniyle hastaneye kaldırılan TBMM eski Başkanı Hüsamettin Cindoruk, 23 Mart’ta taburcu edilmişti.

Kılıçdaroğlu da, Cindoruk’u evinde ziyaret etti. İstanbul’da gerçekleşen ziyarete İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, Şişli Belediye Başkanı Muammer Keskin ve CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu da katıldı.