Gündem
05 Kas 2016 11:23 Son Güncelleme: 23 Kas 2018 21:38

Kılıçdaroğlu, Cumhuriyet gazetesi için MYK'yı acil toplantıya çağırdı

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, bugün İzmir ve yarın Balıkesir’de olacaktı

Cumhuriyet gazetesinin Genel Yayın Yönetmeni Murat Sabuncu dahil 9 yazar ve yönetici tutuklanmasının ardından CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, programını yarıda keserek Ankara'ya dönme kararı aldı. CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, bugün MYK’yi, yarın da Parti Meclisi’ni acil olağanüstü toplantıya çağırdı.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, bugün İzmir ve yarın Balıkesir’de olacaktı. Ancak HDP’nin eş başkanları ve vekilleri ile yazar ve yöneticilerimizin tutuklanması nedeniyle programını yarıda keserek Ankara’ya dönme kararı aldı.

Cumhuriyet Genel Yayın Yönetmeni Murat Sabuncu dahil 9 yönetici ve gazeteci tutuklandı!

Cumhuriyet gazetesi yönetici ve yazarları hakkında "PKK/KCK ve FETÖ/PDY terör örgütlerine müzahir oldukları" iddiasına ilişkin başlatılan soruşturma kapsamında gözaltına alınan Cumhuriyet Genel Yayın Yönetmeni Murat Sabuncu dahil Kadri Gürsel, Musa Kart, Güray Öz, Mustafa Kemal Güngör, Turhan Günay, Bülent Utku, Önder Çelik ve Eser Sevinç  tutuklandı.

Aydın Engin ve Hikmet Çetinkaya adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı. Günseli Özaltay ve Bülent Yener emniyet sorgusundan sonra serbest bırakılmıştı.