Keskin Kalem
14 Ara 2016 11:04 Son Güncelleme: 23 Kas 2018 22:15

Keskin Kalem Kenan Tekdağ'ı arıyor! Ulaşabilirse hangi soruları soracak?

Medyaradar'ın gizemli yazarı Keskin Kalem, Ciner Medya'nın 'karakutusu' Kenan Tekdağ'la konuşabilseydi bakın hangi soruları tek tek soracaktı.

Keskin Kalem Kenan Tekdağ'ı arıyor! Ulaşabilirse hangi soruları soracak?
Medya Mahallemizin Değerli ve Güzel İnsanları!

“Keskin Kalem’siz gün geçer mi?” diyerek sonlandırdığım dünkü yazımda “anlatacak, yazacak ve sorgulayacak çok şey biriktiğini” vurgulamıştım.

Şimdi sözü fazla uzatmadan ve fazla kırıp dökmeden, her zaman olduğu gibi somut verilerimizden hareketle birikmiş notları sizlerle paylaşacağım.

Hafta başında Sabah gazetesinin haberinden, Habertürk TV Eski Haber Koordinatörü Oğuz Usluer’in, yurt dışına kaçmaya hazırlanırken FETÖ soruşturması kapsamında gözaltına alındığını öğrendik.

Sayın Cumhurbaşkanımız Erdoğan’ın teyze oğlu Cengiz Er’in sahibi olduğu Süperhabertv adlı internet gazetesi Oğuz Usluer için “FETÖ'NÜN MEDYA PRENSLERİNDEN BİRİYDİ” dedi!

Aynı sitenin haberinde “Oğuz Usluer hakkında Habertürk içerisindeki FETÖ'cülerin imamları pozisyonunda olduğu iddiası üzerine işlem yapıldığı belirtildi. 17/25 Aralık döneminde Abdullah Kılıç ile birlikte Habertürk TV'de görev yapan Usluer'in yurtdışına çıkma hazırlıkları yaptığı iddia edildi. Oğuz Usluer, Habertürk'te bir süre Genel yayın Yönetmeni olarak çalışan Yiğit Bulut'un da o dönemde sağ koluydu.” denildi.

Sevgili Dostlarım!

Bu adamı sordum soruşturdum. Belki çoğunuzun da bildiği bazı bilgiler elde ettim!

Oğuz Usluer, televizyon gazeteciliğine Kanal D’de gece editörü olarak başlamış. Daha sonra Show TV’de editör, TMSF’ye devredildikten sonra 2004’te Star TV’de haber müdürlüğü, TV8’de iç yapımlar koordinatörlüğü, Kanaltürk’te de haber koordinatörlüğü yapmış.

Usluer, 2008-2009 yıllarında, Atv’nin Ankara haberlerinden sorumlu editörmüş.

Ergenekon ve Balyoz haberleriyle yatıp kalktığımız, sağdan sola, yukarıdan aşağıya savrulduğumuz dönemler.

Yani her bi şeyin Ergenekon’a, Balyoz’a bağlandığı, FETÖ medyası tarafından hemen herkesin Ergenekoncu ilan edildiği günlerden, yıllardan söz ediyorum.

Bugün hala ATV haber merkezinde çalışmakta olan meslektaşlarımdan biri, o dönem sabah ve öğleden sonra yapılan haber toplantılarında Ankara haberlerinden sorumlu görünen Usluer’in birçok konuya Ergenekon kulpu taktığını söylediler.

O dönemin ATV yayınlarının iyice sorgulanmasında fayda var!

Usluer’in ATV dönemine dair neden ayrıntıya girdiğime gelince.

Zira Ahmet Çalık’ın patron göründüğü, Serhat Albayrak’ın da en tepesinde olduğu ATV’de referanssız işe girmek mümkün değilmiş.

Acaba Oğuz Usluer’in kefili kimdi?

Gözaltı haberi “FETÖ’nün medyadaki prenslerinden” denilerek duyurulan Usluer, ATV’den sonra Habertürk’e transfer olmuş.

Yani bulunmaz Hint kumaşı mübarek!

Yukarıda ATV bölümündeki sorumu tekrarlıyorum; Oğuz Usluer’in Habertürk’e alınışındaki kefil kimdi?

Sorunun muhatabı Yiğit Bulut’tur.Yani şu anda yönetimine sokulduğu kurumlardan akıtılan kıyak maaşlarla banka hesabını coşturmakla meşgul, TRT ekranlarından da seviyesiz ifadelerle ahkâm kesen Yiğit efendiden söz ediyorum.

Cumhurbaşkanı Danışmanlarından Yiğit Bulut’un bu konuda diyecekleri olmalı.

Ciner Medyanın her bi şeyden sorumlu kişisi, spikerlere cep telefonuyla whatsaap’tan soru dikte ettiren, binaya girip çıkanlardan, haber merkezindeki kameralar ve ses kayıt cihazları sayesinde tüm trafikten haberdar olan tek adam Kenan Tekdağ’ın da diyecekleri vardır diye düşünüyorum!

Sevgili Dostlarım; şunu ısrarla bilmenizi istirham ediyorum. Keskin Kalem, birileri hakkında yazmadan önce kılı kırk yarıyor.

17/25 Aralık kumpasının medya ayağında Ciner Medya’da Habertürk TV’de yayına yön verenleri sorguladığım yazılarda adı geçen isimler FETÖ medyasına yönelik soruşturma açısından çok önemli figürlerdir.

Silivri Cezaevinde yatan Abdullah Kılıç o dönemde Habertürk TV Genel Yayın Koordinatörü olarak görev yapıyordu.

Abdullah Kılıç, Oğuz Usluer ve Cuma Ulus, 17-25 Aralık operasyonlarının medya ayağını yönetmişlerdir.

Ve o dönemde, bu ekibin algı operasyonlarına itiraz eden hemen herkes işten atılmıştır.

Bu dediklerimi bugün Habertürk’te çalışan herkes adı gibi bilmektedir.

Habertürk, 17/25 kumpasına uzanan süreçte FETÖ / Paralel Devlet Yapılanması’nın virüs gibi ele geçirdiği bir yer olarak biliniyordu.Peki o dönemde Habertürk’ün patron katında kimler oturuyordu?

‘Alo Fatih’ olarak bilinen Fatih Saraç ve Turgay Ciner’in ‘kara kutusu’ denilen avukat Kenan Tekdağ.

Yani Saraç ve Tekdağ’ın diyecekleri çok çok önemlidir!

Keskin Kalem gibi birçok medya mahallesi mensubunun da, FETÖ’den gözaltına alınan ve tutuklanan gazeteci bozuntularının dediklerini çok merak ettiğinden eminim!

Acaba FETÖ’nün medyadaki bu çocuklarına, pespaye tetikçilerine Habertürk ekranlarını diledikleri gibi dizayn etme ve FETÖ ağızlı yayın yapma vizesini kimler verdi, ya da rahat hareket etmelerini kimler sağladı?

Yüce Rabbim ne çok soru var!

Sevgili Dostlar şunu hatırlatmakta da fayda görüyorum!

17/25 alçak kumpasının akabinde Abdullah Kılıç’ın FETÖ elemanı olduğu yazılıp çizilmeye başlayınca, Kılıç, Habertürk TV Genel Yayın Koordinatörü koltuğundan Show TV’de yöneticilik görevine atanmıştı.

Yani öyle ‘patdıdanak’ kapıya konulamamıştı!

Merak ediyorum, bugün halen Show TV’nin tepe yöneticisi olan Ramazan Kurnaz, 17/25 Aralık kumpasından sonraki dönemde ana haber bülteninin çerçevesini Abdullah Kılıç’la birlikte, kafa kafaya vererek mi çizdi?

Acaba, FETÖ’nün Emniyet ayağındaki kilit ismi Ali Fuat Yılmazer, manipülasyonlarında yukarıda adlarını sıraladığım isimlerle irtibat kuruyor muydu?

Sadece Habertürk ve SHOW TV yayınlarının şekillendirilmesindeki yöneticilerin değil, 17/25 Aralık kumpasının Emniyet kaynaklı haberlerini ekrana taşıyan muhabirlerin diyeceklerini de merak ediyorum!

Merak ettiklerim konusunda aydınlanmak için Sayın Kenan Tekdağ’a ulaşmak isterdim ama benden haz etmediğini duyduğum için vazgeçtim!

Yoksa o döneme ilişkin yanılgıları var mı yok mu, FETÖ’cüleri biliyor muydu? Veya onları fark etmekte geç mi kalmıştı?

Aramaktan vazgeçmeseydim hepsini tek tek soracaktım!

Tanıyanların “iyi niyet ve asalet sahibi” dediği, kimilerinin de ‘Ceyar’ lakabını taktığı Kenan Tekdağ’la konuşabilseydim vallahi her şeyi ortaya koyup soracaktım.

Gerçi aramaya kalkışsaydım, ulaşamayacaktım da!

Kenan Bey, yıllar boyu kullandığı telefonunu 15 Temmuz alçaklığından sonra değiştirmiş!

Sevgili Dostlar şunu da demeden edemeyeceğim; Keskin Kalem’in yazdıklarından sonra Ciner Medya’da inanılmaz yöntemlerle “kelle avına” çıkılmış.

Ciner Medya’da hemen herkes zan altında!

Keskin Kalem’i deşifre etme çabasından kimse bir sonuç alamayacak!

Kenan Beyin ‘Keskin Kalem’le irtibatlı isimleri bulma çabaları boşa çıkınca, birileri aracılığıyla bana mesaj gönderdiği bilgisini de sizlerle paylaşmak istiyorum!

Kenan Tekdağ, Abdullah Kılıç ve Cuma Ulus’un Habertürk’e alınmasında kendisinin bir rolünün olmadığını söylemiş!

İnsan Kaynakları’na patron katından gönderilen işe giriş belgelerinde Tekdağ’ın değil ‘Alo Fatih’in (Fatih Saraç) imzası varmış!

* * *

Sevgili Dostlar;

Uzun lafın kısası; 17/25 Aralık kumpasının medya ayağındaki kalelerden biri olduğu iddiasıyla çalkalanan Ciner Medya grubunda Habertürk TV’nin o dönemki yayınları didik didik ediliyor, her bir isim mercek altında inceleniyor!

Birkaç gündür İstanbul Emniyeti’nde sorguya çekilen Oğuz Usluer; 17/25 Aralık döneminde manipülatör Abdullah Kılıç ile birlikte Habertürk TV’de görev yapmaktaydı.

Ne dedi, ne anlattı, kimlerin isimlerini verdi bilmiyoruz!

Bildiğimiz tek şey, Ciner Holding’in medya grubunda gazete Habertürk ve Habertürk TV’de “cemaat” kontenjanını açanların aylardır 3-5 saatlik uykuyla yaşadıkları!

Abdullah Kılıç, Cuma Ulus, Oğuz Usluer, Bülent Ceyhan, Ertuğrul Erbaş, Erdal Şen’in grubun medya organlarında üst düzey görevlere getirilmesini sağlayanların bardak bardak melisa çayı içmeden yatağa giremediklerini duyuyorum.

Yani uykusuz geceler devam ediyor!

* * *“HÜSNÜ MAHALLİ ESAD’IN AJANIDIR”

Sevgili Dostlar;

Bu memlekette Ergenekon operasyonları deyince ilk akla gelen isimlerden biri Mehmet Baransu, diğeri de Şamil Tayyar’dır.

Bugün AK Parti G.Antep Milletvekili olan Şamil Tayyar, Ergenekon operasyonları sırasında Star Gazetesi Ankara Temsilcisiydi.

Öğrendim ki, Şamil Bey yazıp çizdikleri konusunda serzenişte bulunan patronu Ethem Sancak’ı bile takmaz, gazetenin yayın yönetmeni koltuğunda oturan Mustafa Karaalioğlu’nun telefonlarına çıkmazmış!

Yani “ne yazarsam gazeteye basacaksınız” diklenmesi!

Çok canlar yaktı Şamil Tayyar!

Şimdi de milletvekili olarak esip gürlüyor!

Şamil Efendiye dün gece, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek’in oğlu Osman Gökçek’in Beyaz TV’sinde Murat Erçin adlı moderatör kardeşimizin karşısında “Son Söz” adlı programda bas bas bağırırken rastladım.

Tayyar, şimdi de Ergenekon operasyonlarını yazıp çizdiği, kitaplarından cukkaları götürdüğü dönemin aksine bir dille Fetullah Gülen denen yaratığa sallıyor, saydırıyor!

Dün gece Şamil Bey okkalı iddialar ortaya attı!

Suriye kökenli gazeteci Hüsnü Mahalli’nin gözaltına alınmasını değerlendiren Şamil Tayyar, “Hüsnü Mahalli Esad’ın ajanıdır, ya yargılanmalı ya da sınır dışı edilmelidir.” diye bağırdı durdu!

Tayyar, CHP Milletvekili olan ve kendisi gibi gazeteci kökenli Barış Yarkadaş’ın sosyal medyadan “Hüsnü Mahalli’nin evinde gözaltı işlemi yapıldığı sırada bulunduğunu” duyurmasına da sert tepki gösterdi “Milletvekili kılıklı terör yardakçısı” dedi.

Şamil Bey hızını alamadı, özet olarak aktarayım, şunları söyledi: “HDP’nin PKK’nın aparatı olduğunu biliyoruz ama Atatürk’ün kurduğu CHP’yi terör örgütünün aparatı haline getiriyorlar. CHP’lilere bakın; FETÖ ile beraberler, PKK’ya sempati duyuyorlar, Esad’la işbirliği içindeler. HDP ile CHP birleşsin. Bu artık Mustafa Kemal’in CHP’si değil. Birleşsinler, Kemal Kılıçdaroğlu ile Selahattin Demirtaş eş genel başkan olsunlar. Göğüslerine Atatürk rozeti takanlar bugün PKK ve FETÖ için işbirliği halindeler.”

* * *Sevgili Dostlar, Medya Mahallemizin Güzel İnsanları!

FETÖ’nün korkak kaçak gazeteci bozuntularından biri olan Tarık Toros, abisi Akın İpek’in koruması altında yaşadığı İngiltere’den 15 Temmuz alçaklığıyla ilgili yazıp çizmeye devam ediyor.

Şimdi de www.tr724.com diye bir site kurmuş, oradan hainlik kusuyor.

Ey FETÖ uşakları!

Fetullah Gülen denen kuklanın, tetikçi ve onun bunun kuçu kuçusuna nasıl tapınabiliyorsunuz?

O ve siz vatan hainisiniz.

Terör örgütünüz için hala ahlaksızca, pervasızca ‘Hizmet Hareketi’ demenizi anlamak imkansız!

Ağzıma geleni dememe değmezsiniz be reziller, e be korkak kaçak, vatan haini pespayeler!

* * *

İki kelime de Esed’in soykırım yaptığı Halep’te olanlarla ilgili sosyal medyada “Halep özgürleşti, şenlendi” diyen vicdansızlara.

Orada işkence edilen, kurşuna dizilen çocukların çığlığı kâbuslarınıza girsin, inşallah!

Medyada at oynatan, sosyal medyada tetikçilikleriyle kıt kanaat zekâlarını sürekli kavga kültürüne harcayarak kaybettirenleri de ibretle izliyorum!

Çoğunuzun sosyal medyada en gaddar ve en alçak tweet’i yazan Berfin K.’dan farkınız yok!

Beşiktaş'taki alçak terör saldırısı sonrası sosyal medya hesabından, "Oh olsun size" diye mesaj paylaşan Berfin K., kaçarken Otogar'da yakalanmıştı.

Hain saldırı sonrası Twitter’dan skandal bir paylaşımda bulunan Mirgün Cabas adlı sözde gazeteci ve benzerleri için “sizler hakkında yazmaya değmez, yok hükmündesiniz” diyorum!

***

Bugün de yazımı mesleğin çilekeş ismi Zafer Arapkirli’nin Facebook sayfasından bir alıntı yaparak bitiriyorum!

ALÇAK SUÇ ORTAKLARI...

Şimdi, bugünlerde sağa sola "Terör yardakçısı, terörist sevici, PKK bilmem nesi" vs. diye salyalı ağızlarla saldıran faşist çapulculara ithafen, 2013 yılından bir gazete sayfasını buraya koyuyorum.Tekrarladıklarında... gazeteyi, şöyle güzelce irice bir rulo haline getirip, artık ağızlarına mı vurursunuz, başka yerlerine mi?... Bilemem..

SENİ SAHTEKAR SENİ...

Ben Habur'da sergilenen çadır tiyatrosunu eleştirdim. Hani, şu ellerinde Kalaşnikoflarla "zafer kazanmış" edası ile sınırdan gelen teröristlerin ayağına hakim gönderip çadır mahkemesinde "pişmansınız değil mi?" diye sordurtup, "Hayır değilim" yanıtı alıp devleti küçük düşürdüğünüz şaklabanlığı kast ediyorum.

Sen ise o gün alkışlıyordun o "combat giysileri içindeki-Kaleşli PKK'lıları.

Ben Oslo'da kurulan ihanet masasını eleştirdim. Hani şu istihbarat örgütü üst düzey yöneticisinin "şehirlere yığdığınız mühimmatı biliyoruz. Ehi ehi .." diye yılışık espriler yaptığı ve İngiliz istihbaratçıların yardakçılık ettiği karanlık toplantıları kast ediyorum.
Sen o gün manşetlerden alkışlıyordun.

Ben "Çözüm süreci sahtekarlığını" eleştirdim. Hani şu akil bilmem neleriniz aracılığı ile örgütün ayağına (Kandil'e de, İmralı'ya da) gidip de gizli saklı ve haince pazarlıklar yaptığınız, askerin polisin elini kolunu bağladığınız, PKK'ya nefes aldırdığınız sonra da eliniz boş döndüğünüz süreci kast ediyorum.

Sen o gün yazarlarını tek bir ağızdan koro halinde "yaşaa varool Apo" diye bağırtıyordun.
Ben sonrasında, 7 Haziran'da beliren "Sivil Kürt siyaseti iradesini" alkışladım. PKK'nın bunu hazmedememesini ve o iradeyi dinamitlemesini de eleştirdim. Hendekleri de eleştirdim. Güneydoğu'daki terörist tahkimatı da eleştirdim.

Sen o gün "Aman mecliste gücümüz azalmasın da." derdindeydin.

Ben bugün terörü de eleştiriyorum terör bahanesi ile özgürlüklerin boğazlanmasını da.
Sen ise idam cezasına karşı çıktığım için beni (ne alakası varsa?) PKK'ya destek olmakla hatta İngiliz derin devletinin propagandasına alet olmakla filan suçluyorsun. Ulan İngiliz derin devleti, orada Oslo'da, seninle birlikte masadaydı! Viski yudumluyordunuz birlikte.

Sen ne alçak, ne vicdansız, ne utanmaz ne pislik bir yaratıksın ulan?

KESKİN KALEM