Gündem
28 Ara 2018 00:30 Son Güncelleme: 28 Ara 2018 09:05

Kenan Sofuoğlu'ndan olay olan 'emirerlerim' fotoğrafı için açıklama

AK Parti Sakarya Milletvekili eski motorsiklet şampiyonu Kenan Sofuoğlu, instagramdan yaptığı 'emirerlerim' paylaşımı olay olunca yeni bir açıklama yaptı.

Kenan Sofuoğlu'ndan olay olan 'emirerlerim' fotoğrafı için açıklama

Kendisi için hazırlanan ve 'milletvekili' yerine 'senatör' yazan kartviziti paylaşınca olay olan Kenan Sofuoğlu bu sefer de instagram hesabından 'emirerleri'ni paylaştı. Kenan Sofuoğlu söz konusu kare tepki alınca "Siyasete biraz espiri katmaya çalıştım" diyerek kendini savundu.

EMİRERLERİM... 

Kenan Sofuoğlu Instagram hesabının hikaye bölümünden karşısında el pençe divan duran iki kişinin fotoğrafını "Emirerlerim" notuyla paylaştı. Yaptığı esprinin yanlış yerlere çekileceğini farketen Kenan Sofuoğlu kısa süre sonra paylaşımını kaldırdı.

 

SİYASETE ESPRİ KATMAK İSTEMİŞ... 

Kenan Sofuoğlu, gelen tepkiler üzerine sosyal medya hesabından yeni bir açıklama yaptı. Fotoğrafla siyasete espri katmak istediğini belirten ve eleştirilerin yanlış anlamalar üzerine yapıldığını ifade eden Milletvekili Sofuoğlu, "Siyasete biraz espri katmak amacıyla yapmış olduğum paylaşım, kastının ötesinde anlamlara taşınmıştır. Tabi ki bunu kesinlikle doğru görmüyorum ancak lüzumsuz tartışmalara sebebiye vermemek için bu paylaşımı 4 dakika içinde kaldırdım. Yanlış anlama üzerinden gelen eleştirilerin, başımın üstünde yeri var. Hususen yanlış anlama kastiyle gelen eleştirileri milletin vicdanına havale eder saygılarımı sunarım" ifadelerini kullandı.