Televizyon
08 Mayıs 2017 07:44 Son Güncelleme: 23 Kas 2018 22:40

Kenan İmirzalıoğlu hızlı döndü! Cingöz Recai ne zaman 'motor' diyor?

Milliyet yazarı Sina Koloğlu, Kenan İmirzalioğlu'nun yeni filminin detaylarını yazdı.

Bir süredir ekrandan ve beyaz perdeden uzak kalan Kenan İmirzalıoğlu, yeni dizi ile ekrana, film ile de beyaz perdeye iddialı bir dönüş yapıyor.

İmirzalıoğlu, 03 Medya ile Kanal D'de gösterilecek olan ‘Fatih’ dizisinde Fatih Sultan Mehmet'i oynamak için el sıkışan projesinde anlaştı.İmirzalıoğlu ‘Cingöz Recai’ filminde oynayacağı da açıklanmıştı.Filmin ayrıntılarını Milliyet Cadde yazarı Sina Koloğlu köşesine taşıdı.

İşte o yazıdan ilgili bölüm:

'CİNGÖZ RECAİ' 'MOTOR' DİYOR

Kenan İmirzalıoğlu hızlı döndü. 03 Medya ile 'Fatih' projesinde anlaştı. Kanal D'de yayınlanacak. Üzerine bir de film gelmiş; 'Cingöz Recai'. Filmin ayrıntıları da ortaya çıktı. Motor tarihi 9 Haziran. Peyami Sefa'nın bilinen karakterinden yola çıkılarak günümüze uyarlanıyor.

Ekip de şöhretli

Haluk Bilginer, Meryem Uzerli, Serkan Keskin, Musa Uzunlar, Meriç Aral, Hakan Boyav, Cem Cücenoğlu. Hepsi başrol kadar önemli. Senaryo, Kerem Deren ve Pınar Bulut ikilisine ait. Yönetmen ise Onur Ünlü.

Hem film hem dizi

Merak ettiğim konu şu; iki büyük proje. Hazırlanması, role uyum sağlamak vs. bir zaman istemez mi? Koca 'Fatih' dizisi. Diğeri, önemli bir romanın her daim bir oyuncunun oynamak için can atacağı bir karakteri; Cingöz Recai. Kenan İmirzalıoğlu uzun zamandır yoktu. Epey bir enerji biriktirdi, şimdi bunu oyunculuk olarak bizlere sunma zamanı. Herhalde durum budur.