Gündem
02 Mayıs 2021 16:13 Son Güncelleme: 02 Mayıs 2021 16:22

Kardeşini koronadan kaybeden gazeteci Şükrü Küçükşahin Twitter'dan isyan etti!

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Medya İlişkileri Koordinatörü Şükrü Küçükşahin, kardeşinin yeni tip koronavirüs (Kovid-19) nedeniyle hayatını kaybettiğini duyurmuştu. Küçükşahin, kardeşinin koronadan öldüğü halde ölüm şeklinin farklı gösterildiğini öne sürdü.

İBB Medya İlişkileri Koordinatörü gazeteci Şükrü Küçükşahin, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, kardeşi Cemal Küçükşahin'in Covid-19 nedeniyle yaşamını yitirdiğini ancak, ölüm raporunda bu durumun 'bulaşıcı olmayan hastalık' olarak yer aldığını söyledi.

Konuya ilişkin Twitter hesabından açıklama yapan Küçükşahin şunları söyledi:

"Acımızı derinden yaşadık, yaşıyoruz da... Ama devletin, acısını yaşayan bizlerle alay etmseni de hiç anlamıyoruz. Canımızı kaybettik, nasıl mı? COVİD testi pozitif çıktı. Filyasyon ekibi gereğini yaptı, evde kaldığı 4 günde. Sonra hastaneye kaldırmak zorunlu oldu, nefes sorunu başlayınca. Hastanede önce yoğun bakıma alındı, sonra entübe edildi. Bu süreçte oksijen sorunu yaşadı, CRP oranları ve diğerleri bozuldu. Sitokin fırtınası da vurdu geçti. Yani diğer tüm organlar zarar gördü; kalp durdu 10 dakika, örneğin. Uzatmayayım; daha önce hiçbir sağlık sorunu olmayan, bir organından şikayeti bulunmayan canım kardeşim Cemal’imi, testi pozitif çıktıktan 25 gün sonra kaybettik.

Peki ama devlet, bize verdiği ölüm raporunda, “Bulaşıcı olmayan hastalık(doğal ölüm)” diyor! PCR testi pozitif çıkan bir hastanın yaşamı, nasıl oluyor da ‘bulaşıcı olmayan doğal ölüm’le sonuçlanıyor? Biri açıklar mı bunu? Neden böyle yazılıyor? Neden böyle yazılıyor? Bu Coranavirüs enfeksiyonu değil de ne? Bu kandırmaca değil mi, devlet bize karşı buna neden ihtiyaç duyar?! Merhum kardeşimin yakını olarak da bir vatandaş olarak soruyorum; NEDEN BU ALDATMACA?"

Küçükşahin, kardeşinin ölüm raporunu da paylaştı: