Dünya
26 Eyl 2023 07:07 Son Güncelleme: 26 Eyl 2023 07:11

Karabağ'da patlama! Çok sayıda ölü ve yaralı var

Azerbaycan'ın Karabağ bölgesinde büyük bir patlama meydana geldi. Hankendi-Askeran yolu yakınlarında bulunan bir benzin depolama alanında meydana gelen patlamada çok sayıda kişi öldü. Patlama nedeniyle Hankendi'deki tüm hastaneler acil duruma geçerken yaralı sayısı 200'ü aştı.

Azerbaycan'ın Karabağ bölgesinde, Hankendi-Askeran yolu yakınlarında bir benzin depolama alanında meydana gelen patlama ve sonrasında çıkan yangında çok sayıda kişinin öldüğü, 200'den fazla kişinin yaralandığı bildirildi.

BÜYÜK PATLAMA MEYDANA GELDİ

Ermenistan'ın resmi haber ajansı Armenpress'in haberine göre, akşam saatlerinde Hankendi yakınlarında, Askeran yolu üzerinde bulunan benzin depolama tesisinde patlama meydana geldi.

TÜM HASTANELER ACİL DURUMA GEÇTİ

Karabağ'daki Ermeni temsilcileri, patlama ve sonrasında çıkan yangın sonucu çok sayıda ölü ve yaralı olduğunu belirtti. Hankendi'deki tüm hastaneler acil duruma geçerken, yaralı sayısının 200'ü geçtiği, ölenlerin sayısının netleştirilemediği, yaralıların çoğunun durumunun ağır olduğu bildirildi. Patlamanın sebebi henüz belirlenemedi.