Kar yağışı için Meteoroloji'den alarm verildi! 11 şehri fena vuracak

Kar yağışı için alarm verildi. Son hava tahmin raporunu yayımlayan Meteoroloji Genel Müdürlüğü, bugün ve yarın için 11 ile kar yağışı uyarısı yaptı. Ayrıca 26 kentte şiddetli yağışın beklendiğini belirterek sarı uyarıda bulundu.

Kar yağışı için Meteoroloji'den alarm verildi! 11 şehri fena vuracak - Sayfa 1

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, bugün ve yarın için 11 ile kar yağışı uyarısı yaparken, 26 kent için sarı uyarıda bulundu.

111
Kar yağışı için Meteoroloji'den alarm verildi! 11 şehri fena vuracak - Sayfa 2

Yağışlı ve soğuk hava tüm yurdu etkisi altına alırken Meteoroloji Genel Müdürlüğü (MGM) son hava tahmin raporunu yayımladı. Meteoroloji'nin raporunda kar ve sağanak yağış görülecek şehirlere yer verildi.

211
Kar yağışı için Meteoroloji'den alarm verildi! 11 şehri fena vuracak - Sayfa 3

METEOROLOJİ HAVA TAHMİN RAPORUNU YAYIMLADI
Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre: Ülkemiz genelinin parçalı ve çok bulutlu, Marmara'nın kuzey ve doğusu, Güney Ege kıyıları, Akdeniz, İç Anadolu (Çankırı hariç), Doğu Karadeniz, Doğu ve Güneydoğu Anadolu ile Kütahya,

311
Kar yağışı için Meteoroloji'den alarm verildi! 11 şehri fena vuracak - Sayfa 4

Afyonkarahisar, Bolu, Düzce, Zonguldak, Tokat ve Ordu çevrelerinin sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; Doğu Akdeniz, Doğu Karadeniz, Doğu Anadolu'nun kuzeybatısı, Sivas, Ordu, Muş, Bitlis, Şırnak, Siirt ve Batman ile Diyarbakır'ın doğu, Erzurum'un batı çevrelerinde yerel kuvvetli olması bekleniyor.

411