Kar geliyor! İstanbul’a yağacak mı? Meteoroloji Genel Müdürlüğü uyardı…

Meteoroloji Genel Müdürlüğü önümüzdeki günlerde Marmara'da kar beklendiği açıklandı. Peki İstanbul'da kar yağacak mı? İşte tüm detaylar…

Kar geliyor! İstanbul’a yağacak mı? Meteoroloji Genel Müdürlüğü uyardı… - Sayfa 1

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, Kahramanmaraş'ta 6 Şubat'ta meydana gelen depremlerden etkilenen 8 il ve Tunceli, Bingöl, Erzincan ile Muş'a uyarıda bulundu. 26 Mart günü söz konusu şehirlerde kuvvetli yağış bekleniyor. Öte yandan uzmanlar ilerleyen günlerde Marmara'nın yüksek kesimlerinde kar beklendiğini açıkladı. Peki İstanbul'da kar yağacak mı? İşte haritalarla 5 günlük hava durumu tahminleri ve İstanbul bilgisi...

115
Kar geliyor! İstanbul’a yağacak mı? Meteoroloji Genel Müdürlüğü uyardı… - Sayfa 2

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden yapılan açıklamaya göre, deprem bölgesinde sağanak ve gök gürültülü sağanağın etkili olacağı tahmin ediliyor.

215
Kar geliyor! İstanbul’a yağacak mı? Meteoroloji Genel Müdürlüğü uyardı… - Sayfa 3

Bu gece saatlerine kadar devam etmesi beklenen yağışın, Kahramanmaraş, Adıyaman, Gaziantep, Kilis, Diyarbakır, Şanlıurfa ve Elazığ çevreleri ile Malatya'nın güneyinde kuvvetli olacağı öngörülüyor.

315
Kar geliyor! İstanbul’a yağacak mı? Meteoroloji Genel Müdürlüğü uyardı… - Sayfa 4

4 il için sarı alarm

Bugün Bingöl, Muş ve Erzincan'da kuvvetli (metrekareye 21-50 kilogram), Tunceli'de çok kuvvetli (metrekareye 51-75 kilogram) sağanak tahmin ediliyor. Yağışların 1800-1900 metre üzeri yüksek kesimlerde kuvvetli kar şeklinde olması öngörülüyor.

415