Magazin
30 Ara 2019 10:57 Son Güncelleme: 30 Ara 2019 11:51

Kanserle savaşan Asuman Dabak: "Ölmemeye karar verdim"

Ünlü oyuncu Asuman Dabak, Magazin Noteri programına konuk oldu. Dabak yıllar boyunca kanserle olan mücadelesini anlattı.

Yıllar önce kendisine ilk rahim kanseri teşhisi konduğunu anlatan Asuman Dabak, bir doktorun kendisine “6 ay ömrün kaldı” dedikten sonra bile vazgeçmediğinden bahsetti.

"Ben bu hastalığı kabul etmiyorum ve ölmemeye karar verdim” diyen oyuncu, hastalığın ardından nasıl mücadele etmesi gerektiğini bildiğini ve hayatındaki önceliklerin yer değiştirdiğini de sözlerine ekledi.

 

Dabak, 'Kilit' filminin setinde yönetmen Adil Oğuz Valizade ile Mert Fırat arasında yaşandığı iddia edilen tartışmalar hakkında da konuştu.

Başarılı oyuncu, "Ben sette böyle bir şeye denk gelmedim. Bizim dışımızda bir şey yaşandıysa bilemem. Adil benim çok eski arkadaşım. Her ekipte ufak tefek zorluklar yaşanabilir. Ancak benim kulağıma böyle bir şey gelmedi. Filmin çekimleri bitmek üzere ve Mert, final sahnelerini çekecek. Sağlam bir polisiye film geliyor" sözleriyle söylentilere son noktayı koydu.

2013 yılında ticarete atılan ancak "20 yıllık birikimim" dediği 2.5 milyon lirasını dolandırıcılara kaptırdığı haberleri ile gündeme gelen Asuman Dabak, konuyla ilgili sorulara; "Yargı süreci devam ediyor. İlahi adalet yerini bulacaktır." açıklamasında bulundu.