Magazin
09 Haz 2021 18:18 Son Güncelleme: 09 Haz 2021 18:22

Kansere yenik düşmüştü! Ünlü sanatçıya büyük saygısızlık

Nisan ayı sonunda kanser nedeniyle hayatını kaybeden ünlü sanatçıya büyük saygısızlık yapıldı.

Türkiye'nin dünya çapında sanatçılarından Selma Gürbüz, nisan ayı sonunda kanser nedeniyle kaybetmişti. Sanatçının son sergisi İstanbul Modern'de devam ederken ailesi bu hafta gerçekleşen Contemporary Istanbul'da eserlerin Sevil Dolmacı Galeri tarafından izinsiz sergilendiğini belirtti.

Selma Gürbüz'ün ailesi ölümünün ardından sanatçıya yakışır bir oluşumun içinde olduklarını duyururken, 15. Contemporary Istanbul'da Sevil Dolmacı Galeri tarafından sergilenen Gürbüz imzalı işlerin izinleri alınmadan fuara konduğunu ve sanatçıyı temsil yetkisinin sadece kendilerinde olduğunu ifade eden bir paylaşım yaptı.

ŞAŞKINLIĞA UĞRADILAR

Tüm galericileri ve koleksiyonerleri aradıklarını, birlikte ilerlemek istediklerini ve onlara her konuda yardımcı olacaklarını ifade eden aile fuarda beliren eserlerle birlikte şaşkınlığa uğradıklarını söylüyor.

ESERLERDE ANMA İBARESİ YOK

Selma Gürbüz'ün ailesi Contemporary Istanbul'da Sevil Dolmacı standında yer alan işlerin anma ibaresi olmadan satışa çıktığını, üstelik kendilerinden herhangi bir izin alınmadığını alttaki açıklamayla paylaştı ve sanat takipçilerini desteğe çağırdı. (Sanatatak)