Polemik & Kulis
29 Eyl 2017 15:12 Son Güncelleme: 23 Kas 2018 23:09

Kanalların Mevlüt sınavı! O skandal hatayı bu kez hangi kanal yaptı? (Medyaradar/Özel)

Kanal 24’ün ardından İBB Başkanı Mevlüt Uysal’ın soyadının yanlış yazımı tüm hızıyla devam ediyor.

Kanal 24, Kadir Topbaş’ın yerine İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı olan Mevlüt Uysal’ın soyadını yazarken dün skandal bir hataya imza atmıştı.

Geçtiğimiz günlerde el değiştiren kanal, Mevlüt Uysal’ı Takvim'in haber müdürü ve A Haber Muhabiri Mevlüt Yüksel ile karıştırmıştı.

Ekrana büyük KJ olarak verilen yazı uzun süre bu şekilde kalmış ve skandal sosyal medyanın diline düşmüştü. Ünlü gazeteci Yüksel de bu hatayı ti’ye alarak Kanal 24’e kişisel twitter hesabından güzel bir gönderme yapmıştı.GÜNDEMDEKİ HATAYI YAPTILAR
Medyaradar, bu skandal hatanın bir tek Kanal 24 tarafından değil A Haber tarafından da ilerleyen bir saatte yapıldığı bilgisine ulaştı.

Kanal, Uysal’ın başkan seçilmesinin ardından son dakika bandında Mevlüt Uysal’ın adını Mevlüt Yüksel olarak geçirdi.SKANDALLARIN KANALI OLDULAR
A Haber daha önce, dünyaca ünlü bilgisayar oyunu GTA’nın oyun hilelerini ‘Darbe’nin Şifreleri’ olarak ekrana taşımıştı.

Kanal’ın ‘PKK'ya yapılan operasyon' şeklinde hazırladığı bir diğer haberinin görüntüleri ise yine popüler bir diğer bilgisayar oyunu Arma’ya ait çıkmıştı.

Bu skandalların ardından A Haber uzun süre eleştirilmiş ve böylesine önemli konularda ciddiyetten uzak hareket etmekle suçlanmıştı.